Reklama

Morsowanie w Łomży! Jubileusz, integracja i promocja zdrowego stylu życia [VIDEO i FOTO]

27/10/2024 20:50

Oficjalne rozpoczęcie łomżyńskiego sezonu morsowego, będące zarazem jubileuszem 20-lecia powstania nieformalnej grupy Morsy Łomża miało miejsce właśnie dzisiaj. Plaża przy Moście Hubala tętniła życiem prawie przez cały dzień, gdyż przybyli na nią wszyscy fani zimnych kąpieli – ci aktualni, a także potencjalni. Wydarzenie zorganizowane pt. „Zadbaj o zdrowie – Hartuj się z Morsami” promujące morsowanie z pewnością można zaliczyć do udanych. Warto wspomnieć, że w tym roku zostało ono zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2024.

Dziś na plaży przy Moście Hubala w Łomży odbyła się imprez pt. „Zadbaj o zdrowie – Hartuj się z Morsami”. Zorganizowana została z dwóch powodów. Po pierwsze, stanowiła ona oficjalne rozpoczęcie łomżyńskiego sezonu morsowego, który co roku odbywa się w naszym mieście i przyciąga uwagę wielu osób – niekoniecznie tylko morsów. Po drugie, była uświetnieniem jubileuszu 20-lecia zrzeszenia się łomżyńskich fanów zimnych kąpieli w nieformalną grupę.

Impreza ta miała na celu przede wszystkim zintegrowanie społeczności osób już morsujących, ale także przybliżenie zalet tego sportu osobom, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z tą formą aktywności. Jej organizacja była możliwa ze względu na środki finansowe zdobyte w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2024.

Reklama

Pan Karol Sztejno podjął takie wyzwanie, zdobył odpowiednią liczbę głosów. No i to zadanie z budżetu obywatelskiego wygrało. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podjął się organizacji tej imprezy. Dosyć trudna to była organizacja, ale udało się. Masa moich ludzi była zaangażowana, więc bardzo dziękuję im za tą pracę, za profesjonalizm, bo bez nich tego by nie było – wyjaśniała Bernadeta Krynicka, dyrektorka łomżyńskiego MOSiR-u.

I tak dzięki zdobytemu dofinansowaniu i wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży na plaży miejskiej w godz. od 11.00 do 16.00 działo się dużo. Były występy muzyczne Sary & J.I.N.X, pokazy zumby, występy formacji BK-Step, przejazdy quadami, stanowisko paintball, dmuchane place zabaw, animacje dla dzieci. Byli też goście specjalni.  

Reklama

Zaproszony jest Łukasz Szpunar, który będzie wprowadzał do wody pierwszych morsujących. Rekordzista Guinnessa w najdłuższym przebywaniu w lodzie. Będzie iluzjonista Marcin Narewski. Będzie podwójny mistrz Polski w żonglowaniu – wyliczał przed rozpoczęciem imprezy Karol Sztejno.

Poza mieszkańcami oraz gośćmi specjalnymi zaproszenie na oficjalne rozpoczęcie sezonu morsowego w Łomży przyjęli także propagatorzy zimnych kąpieli z innych miast, takich jak Gołdap, Siedlce, Ostrołęka, a nawet z nadmorskiej Łeby. Ich przyjazd do naszego miasta z pewnością można zaliczyć do udanych.

Reklama

Chociaż woda w Narwi nie jest jeszcze typowo „morsowa”, to zdaniem miłośników zimnej kąpieli już hartuje i pomaga utrzymać dobrą kondycję i zdrowie. Pierwsze wspólne zanurzenie się łomżyńskich morsów miało miejsce około godz. 12.30. O bezpieczeństwo wszystkich uczestników dzisiejszej imprezy zarówno na lądzie, jak i w wodzie zadbała Grupa Ratownicza Nadzieja Łomża, WOPR Łomża oraz Scubamaniak Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/10/2024 21:53
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości