Reklama

Mundurowi sprawdzali ciężarowki

20/11/2025 10:08

Łomżyńscy policjanci prowadzili dobowe działania „Bezpieczny kierowca ciężarówki”. Mundurowi kontrolowali głównie samochody ciężarowe i ich kierowców poruszające się po drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze sprawdzali między innymi trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz kontrolowali prędkość, z jaką się poruszają.

Łomżyńscy policjanci z ruchu drogowego, prowadzili działania kontrolne pod nazwą ,,Bezpieczny kierowca ciężarówki”. Mundurowi w trakcie akcji sprawdzali między innymi stan techniczny ciężarówek, czy nie jadą one zbyt szybko oraz, czy ich kierowcy są trzeźwi i przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

- Podczas trwających dobę działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 20 pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi. Mundurowi ujawnili 15 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami ciężarowymi, głównie dotyczyły one stanu technicznego pojazdów i przekroczeń prędkości- informuje Komenda Miejska Policji w Łomży. 

Reklama

Dodatkowo w jednym przypadku policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny za zły stan techniczny. 

Nie wykluczone, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.

Źródło: KMP Łomża
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości