Galeria Stokrotka w Łomży powstała w 2004 r. Szybko zyskała sympatię klientów, stając się ich pierwszym wyborem nawet na codzienne zakupy. Pięć lat później znacząco zwiększyła ona swoją powierzchnię dzięki wybudowaniu nowego, sąsiadującego z nią obiektu pod nazwą Galeria Stokrotka 2. Kompleks potocznie zwany po prostu Stokrotką niejednokrotnie zaskakiwał mieszkańców naszego miasta ilością i różnorodnością funkcjonujących w nim sklepów, aż do momentu, gdy właśnie w drugiej jego części poza trzema sklepami oraz salą zabaw KROKOSPOKO nie działa już nic. Pod obiektem stoją za to duże kontenery na odpady, a w środku trwają prace remontowe.
Galeria Stokrotka to dwuczęściowe centrum handlowe, znajdujące się przy skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego i ul. Zawadzkiej w Łomży. Powstała ona ponad 20 lat temu znacznie wzbogacając infrastrukturę handlowo-usługową w naszym mieście. Przez okres ten kilkakrotnie zmieniali się jednak jej właściciele, a jeszcze częściej przedsiębiorcy wynajmujący lokale usługowe - zwłaszcza w obiekcie nazwanym Galeria Stokrotka 2.
Obserwując to, co aktualnie dzieje się wokół tego kompleksu, nie sposób nie zauważyć, że nadchodzą kolejne zmiany. Przed drugą częścią centrum handlowego rozstawione są kontenery na odpady budowlane, a w środku pracują ekipy remontowe. Ilość wynajmowanych tam lokali została ograniczona do czterech – klienci nadal mogą robić zakupy w Empiku, Monnari i Salsie a najmłodsze pociechy spędzać aktywnie czas w bawialni KROKOSPOKO. Pozostała przestrzeń przechodzi właśnie gruntowną modernizację.
Jak udało nam się ustalić, w drugiej części dobrze znanej łomżanom i mieszkańcom okolicznych miejscowości Stokrotki prowadzona będzie nowa działalność. Jarosław Dąbrowski, doradca zarządu spółki ARD z Torunia – właściciela kompleksu, poinformował nas, że najprawdopodobniej otwarta tam zostanie siłownia. Ma ona być najnowocześniejszą w naszym mieście, a być może nawet będzie otwarta całodobowo.