W miniony weekend łomżyńscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzista wydmuchał 3 promile alkoholu. Dodatkowo dwóch z nich nie posiadało uprawnień do kierowania pojazdami.
Wczoraj w ręce łomżyńskich policjantów wpadło trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany przed południem na terenie gminy Piątnica.
- Mundurowi z posterunku policji w Piątnicy zatrzymali tam do kontroli volkswagena. W trakcie rozmowy z jego kierowcą wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 34-latek miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, który obowiązuje od 2021 roku - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przed godziną 20. Policjanci ruchu drogowego otrzymali informację od pracowników stacji w Wygodzie, że tankujący bmw kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.
- Wskazany przez obsługę stacji pojazd mundurowi zauważyli w Starych Modzelach. Tam w trakcie kontroli okazało się, że 37-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Natomiast badanie na zawartość alkoholu pokazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając 3 promile alkoholu w organizmie - informuje KMP w Łomży.
Reklama
Kolejny z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany po 21 na terenie gminy Miastkowo. Tam patrol ruchu drogowego został wysłany do zdarzenia drogowego z udziałem mercedesa i skody. Z ustaleń policjantów wynikało, że kierujący skodą nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w tył mercedesa. W rozmowie z kierującymi obu pojazdów, mundurowi od kierowcy skody wyczuli alkohol.
- Badanie alkomatem wykazało, że 34-latek wydmuchał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej - informuje łomżyńska policja.
Reklama
Wszyscy kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę z sądowym zakazem do lat 5.