Nowe, nieoznakowane radiowozy trafiły do policji w naszym regionie. Od 1 listopada kierowcy mogą się natknąć na jeden z nich na drodze między Łomżą a Ostrołęką. Wartość każdego pojazdu to niespełna 400 tys. zł.
Do funkcjonariuszy trafiły Skody Superb w wersji nieoznakowanej. Mają one wysokie parametry techniczne, umożliwiające skuteczne reagowanie na wykroczenia drogowe. Pojazdy wyposażone są w turbobenzynowy silnik 2.0 TSI o mocy 265 KM, napęd na cztery koła, automatyczną skrzynię DSG, oraz osiągają przyśpieszenie do 100 km/h w zaledwie 5,3 sekundy.
- Kluczowym elementem wyposażenia radiowozu jest wideorejestrator Videorapid 2a produkcji polskiej firmy ZURAD. Urządzenie nie tylko rejestruje obraz, ale również mierzy czas przejazdu i długość odcinka drogi, co pozwala na precyzyjne dokumentowanie wykroczeń. Wideorejestrator umożliwia rejestrację takich naruszeń jak: przekroczenie dozwolonej prędkości, rozmowa przez telefon komórkowy bez zestawu głośnomówiącego, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, przejazd na czerwonym świetle, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych- informuje Policja Mazowiecka.
Reklama
Samochody pojawiły się już na ulicach i na pewno nieostrożni kierowcy natkną się na jeden z nich podróżując droga łącząca Łomżę z Ostrołęką.
Każdy z radiowozów, wraz z pełnym wyposażeniem, kosztował 399 750 zł. Inwestycja ta wpisuje się w szerszą strategię modernizacji floty policyjnej oraz zwiększenia skuteczności działań prewencyjnych na drogach.