Reklama

Nowe otwarcie i nowe nadzieje w młodzieżowej piłce

18/04/2018 05:02

Trzynastka okazała się szczęśliwa dla Wojciecha Pietruszewskiego. 13 kwietnia bowiem został nowym prezesem Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Nowe władze oznaczają nowe otwarcie wokół klubu, który przeżywał wzloty i upadki spowodowane nie własną grą, ale kontrowersjami. Były listy rodziców, spotkania, były apele o pomoc finansową. Teraz ma być … normalnie.

Po trwającej rok kadencji z funkcji prezesa ustąpił Jacek Lis. Ze względu na liczne obowiązki zawodowe nie zdecydował się ubiegać o reelekcję. Zastąpił go Wojciech Pietruszewski, który działa w stowarzyszeniu od samego początku. Był jednym z trenerów, którzy założyli je kilka lat temu.

- Chcemy, aby nasze dzieci się rozwijały i jak najwięcej z nich przebijało się w przyszłości do najwyższych klasa rozgrywkowych, a także zasilało seniorski ŁKS – mówi Pietruszewski. Jednym z pomysłów, które zamierza wdrożyć ma być przydzielenie każdej z trenujących grup rodzica, który byłby osobą pierwszego kontaktu z zarządem. Jego zastępcą został Artur Nadolny, funkcję skarbnika będzie pełnił Krzysztof Sychowicz, zaś sekretarza Paweł Styła.

Reklama

W Młodzieżowym ŁKS-ie trenuje w siedmiu rocznikach ponad 500 osób.

Piłkarskich emocji na szczeblu dziecięcym w tym roku ma nie zbraknąć. Jak podkreślają władze Łomży jedna ze spółek Skarbu Państwa dofinansuje najprawdopodobniej młodzieżowy turniej "Łomża Cup", który odbędzie się na przełomie czerwca i lipca w ramach obchodów jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. W zmaganiach piłkarskich rywalizować będą dzieci do lat 12. z polskich i zagranicznych klubów, miast partnerskich Łomży.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na dziecięcy i młodzieżowy futbol w mieście mają powstać nowe obiekty sportowe. Już we wrześniu do użytku na zostać oddana hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 7.

Reklama

- Wiem, że nie rozwiąże to całkowicie problemu, dlatego zamierzam dalej inwestować w infrastrukturę sportową – zapowiada prezydent Mariusz Chrzanowski, który uczestniczył w „walnym”.

Opracowana jest już dokumentacja projektowa na nową halę SP 2. Takowa w najbliższym czasie ma powstać też przy "Piątce".

Na najbliższej sesji Chrzanowski ma wnioskować do radnych na wygospodarowanie środków na dokumentację projektową boiska szkolnego przy SP 1. Na przyszły rok według informacji z Ratusza rozważane jest ponadto wykonanie pełnowymiarowego boiska przy ul. Zjazd przykrytego balonem oraz mniejszego ze sztuczną nawierzchnią obok Orlika przy ul. Katyńskiej. Ale jak podkreśla włodarz miasta, jego największym marzeniem, które realizowane byłoby już w drugiej kadencji, jest powstanie nad Narwią nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości