Sławomir Kopczewski przez kolejne cztery lata zarządzał będzie Podlaskim Związkiem Piłki Nożnej.
Zjazd delegatów Podlaskiego ZPN odbył się 1 sierpnia na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Kandydatów na prezesa początkowo było trzech. Oprócz dotychczasowego prezesa Sławomira Kopczewskiego, o fotel prezesa ubiegał się Witold Dawidowski - prezes Podlaskiego ZPN w latach 2000-2016 oraz Dariusz Dubiński - wieloletni pracownik biura Podlaskiego ZPN, a w ostatnich latach dyrektor biura. Witold Dawidowski ogłosił jednak, że z kandydowania się wycofuje. W ostatecznym głosowaniu wygrał Sławomir Kopczewski, dotychczasowy prezes Podlaskiego ZPN. Otrzymał on 96 głosów, drugi kandydat Dariusz Dubiński - 27 głosów. Jeden głos okazał się nieważny.
- Bardzo się cieszę z tego, że delegaci docenili to, co się działo w Podlaskim Związku Piłki Nożnej przez ostatnie 4 lata i udzielili mi kredytu zaufania na kolejną kadencję – mówił po wyborze Sławomir Kopczewski. - Zawsze nam wmawiano, że jesteśmy Polską B, że tu to się nie uda, nie można, nie potrafimy. Minione cztery lata pokazały co innego. Dziś jesteśmy już w innym miejscu, niż kiedy startowaliśmy. Wiele rzeczy nam się udało, ale przed nami wciąż wiele wyzwań. Obiecuję ciężką pracę dla związku, a także transparentność w działaniu. Dalej chcę podążać w kierunek zmian, jaki wspólnie wyznaczyliśmy cztery lata temu.
Reklama
Podczas zjazdu wybrany został także nowy zarząd. Podlaski ZPN podaje, że nastąpiło kilka nowych „transferów”, w zarządzie pojawiły się osoby, które dotychczas nie działały we władzach Podlaskiego ZPN.
Sławomir Kopczewski ma 49 lat, jest trenerem z licencją UEFA Pro. Absolwent AWF w Warszawie. Świat piłki nożnej zna od podszewki. Zaczynał jako bramkarz. Potem przeszedł wszystkie szczeble kariery trenerskiej. Chwalony za pracę w Jagiellonia Młoda Ekstraklasa, z sukcesami prowadził II-ligowe zespoły m.in. Sokół Sokółka oraz Ruch Wysokie Mazowieckie, był także II trenerem ekstraklasowego GKS Bełchatów.
Reklama
fot. nadesłane