Czterech reprezentantów łomżyńskiego klubu UKS Butterfly brało udział w kolejnych zawodach z cyklu "Od Młodzika do Olimpijczyka". Są to zawody, w którym biorą udział najlepsi pływacy z niemal całej Polski. W rocznikach 2007-09 rywalizowało ok. 500 zawodniczek i zawodników z 77 klubów pływackich.
- Kaja Kurpiewska, Miłosz Parzych, Ignacy Balkiewicz i Filip Rudczyk, mimo zamknięcia łomżyńskich basenów, w wyniku ogłoszonych obostrzeń, trenują indywidualnie, na obiekcie Aquarium Ostrołęka. Dzięki temu mogli stanąć do rywalizacji z najlepszymi w Polsce rówieśnikami, osiągając naprawdę fajne czasy. Dodatkowo stres spowodowany był tym, że rywalizacja odbywała się na basenie o wymiarach olimpijskich (50m), gdzie pływa się ... jednak trochę inaczej - relacjonuje Jarosław Szeremet z klubu UKS Butterfly.
Młodzi zawodnicy zdobyli cenne doświadczenia i kolejne punkty w klasyfikacji generalnej, według której odbędzie się rywalizacja w wielkim finale (16 najlepszych zawodników), który odbędzie się już w czerwcu.
fot. nadesłane