Reklama

Od Młodzika do Olimpijczyka. Zawodnicy z Łomży rywalizowali w Warszawie [FOTO]

26/04/2021 07:20

Czterech reprezentantów łomżyńskiego klubu UKS Butterfly brało udział w kolejnych zawodach z cyklu "Od Młodzika do Olimpijczyka". Są to zawody, w którym biorą udział najlepsi pływacy z niemal całej Polski.  W rocznikach 2007-09 rywalizowało ok. 500 zawodniczek i zawodników z 77 klubów pływackich.

- Kaja Kurpiewska, Miłosz Parzych, Ignacy Balkiewicz i Filip Rudczyk, mimo zamknięcia łomżyńskich basenów, w wyniku ogłoszonych obostrzeń, trenują indywidualnie, na obiekcie Aquarium Ostrołęka. Dzięki temu mogli stanąć do rywalizacji z najlepszymi w Polsce rówieśnikami, osiągając naprawdę fajne czasy.  Dodatkowo stres spowodowany był tym, że rywalizacja odbywała się na basenie o wymiarach olimpijskich (50m), gdzie pływa się ... jednak trochę inaczej - relacjonuje Jarosław Szeremet z klubu UKS Butterfly.

  • Miłosz Parzych (14 lat): 100 m grzbiet. - 1:10,63 (VI miejsce), 100 m dowolny - czas 1:02,53
  • Ignacy Balkiewicz (14 lat): 100 m grzbiet - 1:15, 06 1:04, 19 i 100 m dowolny - 1:04, 19
  • Kaja Kurpiewska (12 lat): 100 m grzbiet - 1:27, 39 i 100 m dowolny - 1:14, 22 (r.ż)
  • Filip Rudczyk (12 lat): 100 m grzbiet - 1:22, 81 i 100 m dowolny - 1:11, 51

Młodzi zawodnicy zdobyli cenne doświadczenia i kolejne punkty w klasyfikacji generalnej, według której odbędzie się rywalizacja w wielkim finale (16 najlepszych zawodników), który odbędzie się już w czerwcu.

Reklama

fot. nadesłane

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości