Dwóch zawodników UKS Butterfly wzięło udział w sobotnich (14.11) I eliminacjach serii Od Młodzika do Olimpijczyka. Zawody organizowane przez AZS Warszawa uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych imprez pływackich w Polsce dla zawodników w wieku od 9 do 13 lat.
Na pływalni OSiR Targówek rywalizowało dwóch wyróżniających się zawodników UKS Butterfly Łomża z rocznika 2007: Miłosz Parzych i Ignacy Balkiewicz. Podopieczni trenera Tomasza Drozdowskiego, startując w gronie prawie 250 zawodników, pomimo bardzo silnej konkurencji spisali się bardzo dobrze.
Miłosz Parzych osiągnął czas 1:09,35 i zajął 4. lokatę na dystansie 100 m grzbietem. Na dystansie 200 m stylem zmiennym, pomimo ustanowienia rekordu życiowego (2:34,54), zawodnik zajął 11. miejsce.
Ignacy Balkiewicz pobił rekord życiowy o 3 sekundy (1:04,73) w pływaniu na dystansie 100 m stylem dowolnym oraz o 2 sekundy (1:15,17) w pływaniu na dystansie 100 m stylem grzbietowym.
- Rozegrane zawody stanowią cenne doświadczenie dla zawodników, którzy mieli możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w Polsce w swojej kategorii wiekowej - przekazuje prezes UKS Butterfly Jarosław Szeremet. - Gratulujemy zawodnikom wspaniałej sportowej rywalizacji i życzymy dalszych sukcesów.
fot. nadesłane