Reklama

Od Młodzika do Olimpijczyka [FOTO]

15/03/2021 07:30

Pływacy łomżyńskiego klubu UKS Butterfly rywalizowali w zawodach z cyklu Od Młodzika do Olimpijczyka, organizowanych przez AZS Warszawa.

W sobotniej rywalizacji brało udział ponad 500 zawodników z rocznika 2007-2009, reprezentujących 55 klubów pływackich.  Łomżyńscy pływacy pokazali się z bardzo dobrej strony - niemal w każdym swoim starcie nie ustępowali rówieśnikom, osiągając nowe rekordy życiowe.

Starty poszczególnych zawodników:

kat. 12 lat (trener Bartosz Kutny):

  • Kaja Kurpiewska: 100 m dow. 1:16,79 (r.ż), 100 m grzb. 1.27,44 (r.ż)
  • Filip Rudczyk 100 m dow. 1:12,18 (r.ż)100 m grzb. 1:19,83 (r.ż)

kat. 14 lat (trener Tomasz Drozdowski):

  • Miłosz Parzych 100 mdow. 1:02,36 (r.ż), 100 mgrzb. 1:08,78
  • Ignacy Balkiewicz 100 mdow. 1:03,79 (r.ż), 100mgrzb. 1:13,34 (r.ż)

„Cieszymy się, że zawodnicy łomżyńskiego klubu podejmują równorzędną rywalizację z rówieśnikami z najlepszych klubów w Polsce. Wyniki osiągnięte na sobotniej imprezie, są tym bardziej wartościowe, że do treningów wróciliśmy dopiero miesiąc temu, po prawie 2 miesięcznej przerwie związanej z zamknięciem basenów z powodu obostrzeń pandemicznych”- mówi prezes klubu Jarosław Szeremet.

Reklama

Zawody, odbywające się pod patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, są uznawane za jedną z najbardziej prestiżowych imprez pływackich w Polsce dla dzieci i młodzieży do 14 roku życia. Z uwagi na formułę zawodów i bardzo wysoki poziom, biorą w nich udział najlepsi reprezentanci swoich klubów.

fot. nadesłane

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości