Pływacy łomżyńskiego klubu UKS Butterfly rywalizowali w zawodach z cyklu Od Młodzika do Olimpijczyka, organizowanych przez AZS Warszawa.
W sobotniej rywalizacji brało udział ponad 500 zawodników z rocznika 2007-2009, reprezentujących 55 klubów pływackich. Łomżyńscy pływacy pokazali się z bardzo dobrej strony - niemal w każdym swoim starcie nie ustępowali rówieśnikom, osiągając nowe rekordy życiowe.
Starty poszczególnych zawodników:
kat. 12 lat (trener Bartosz Kutny):
kat. 14 lat (trener Tomasz Drozdowski):
„Cieszymy się, że zawodnicy łomżyńskiego klubu podejmują równorzędną rywalizację z rówieśnikami z najlepszych klubów w Polsce. Wyniki osiągnięte na sobotniej imprezie, są tym bardziej wartościowe, że do treningów wróciliśmy dopiero miesiąc temu, po prawie 2 miesięcznej przerwie związanej z zamknięciem basenów z powodu obostrzeń pandemicznych”- mówi prezes klubu Jarosław Szeremet.
Reklama
Zawody, odbywające się pod patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, są uznawane za jedną z najbardziej prestiżowych imprez pływackich w Polsce dla dzieci i młodzieży do 14 roku życia. Z uwagi na formułę zawodów i bardzo wysoki poziom, biorą w nich udział najlepsi reprezentanci swoich klubów.
fot. nadesłane