Reklama

Okazałe zwycięstwo ŁKS-u w Wielką Sobotę [VIDEO i FOTO]

31/03/2018 19:37

Wysokim zwycięstwem 4:0 drużyny ŁKS-u 1926 Łomża zakończyło się rozegrane w Wielką Sobotę spotkanie 21. kolejki III ligi piłki nożnej przeciwko ekipie Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Targany ogromnymi problemami zespół gości nie był w stanie przeciwstawić się dobrze grającym gospodarzom.

Biało-czerwoni, mając świadomość kłopotów dzisiejszego rywala, od początku spotkania odważnie ruszył do przodu, czego efektem były kolejne niebezpieczne sytuacje pod bramką przyjezdnych. Jedną z nich wykorzystał już w 12. minucie Rafał Maćkowski i ŁKS objął prowadzenie.

Na kolejne gole trzeba było jednak poczekać do drugiej połowy, ponieważ goście po stracie bramki nie zmienili swojego sposobu gry i w dalszym ciągu skupiali się na pilnowaniu dostępu do własnej bramki i szukania okazji w szybkich kontratakach.

Reklama

Gol na 2:0 padł po 11 minutach gry od powrotu piłkarzy z przerwy, a zdobył go w zamieszaniu podbramkowym Daniel Lemański, dla którego było to pierwsze trafienie po długiej, spowodowanej ciężka kontuzją przerwie w występach.

Z minuty na minutę przewaga ŁKS stawała się coraz większa, a piłkarzom Drwęcy coraz bardziej ubuwało sił. Trzecią bramkę, bardzo pięknym uderzeniem z woleja zdobył w 85. minucie Damian Gałązka, a pięć minut później zwycięstwo biało-czerwonych przypieczętował golem zdobytym w sytuacji sam na sam z bramkarzem, wprowadzony kilka minut wcześniej z ławki Michał Tarnowski.

Reklama

Trzeba dodać, że drwęca miała szansę na zmniejszenie rozmiarów porażki, ale zabrakło skuteczności lub jak w 76. minucie znakomitą interwencją po strzale z małej odległości popisał się Paweł Lipiec.

Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło ŁKS-owi poprawić pozycję w tabeli i awansować na 14. miejsce. Oczywiście aby mówić o utrzymaniu wuele jeszcze brakuje, ale jeżeli nasi piłkarze utrzymają obecną formę, to z meczu na mecz będzie do niego coraz bliżej.

Po meczu piłkarze rozjechali się na święta, a do treningów powrócą w środę. Natomiast na boisko wybiegną po raz kolejny w sobotę 7 kwietnia, kiedy pojadą do Bielska Podlaskiego, by powalczyć o punkty z tamtejszym Turem. Przed własną publicznością zaprezentują się natomiast 14 kwietnia, kiedy podejmować będą GKS Wikielec. Kolejne dwa mecze rozegrają więc z zespołami ze strefy spadkowej, co w przypadku zwycięstw pozwoli na powiększenie przewagi punktowej nad nimi.

Reklama

ŁKS 1926 Łomża - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 4:0 (1:0)
Bramki: Rafał Maćkowski 12, Daniel Lemański 56, Damian Gałązka 85, Michał Tarnowski 90

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości