W miniony weekend korty III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży ponownie stały się areną zmagań młodych tenisowych talentów z całej Polski.
Ósma edycja Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego HEXABANK Cup przeszła do historii jako jedna z najbardziej emocjonujących i najlepiej zorganizowanych odsłon tego wydarzenia.
Turniej, który na stałe wpisał się w sportowy kalendarz miasta, przyciągnął zawodników z Krakowa, Warszawy, Białegostoku oraz Łomży. W ciągu dwóch dni rozegrano aż 17 zaciętych meczów. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał doświadczony sędzia Polskiego Związku Tenisowego - Janusz Sewastianow.
Waldzińska bezkonkurencyjna wśród dziewcząt
W rywalizacji dziewcząt bezapelacyjnie najlepsza okazała się Aleksandra Waldzińska (UKS Return Łomża), która w wielkim finale pokonała Ewę Klimek z Klubu Tenisa SOLDI Niepołomice 6:1, 6:4. Trzecie miejsce wywalczyła Stefania Zemła (KS DeSki Warszawa), imponując walecznością i determinacją.
Hiszpański akcent w turnieju chłopców
Sporą niespodziankę sprawił Eric Bartroli Butkiewicz. Mieszkający na co dzień w Hiszpanii zawodnik, który całkowicie zdominował rywalizację chłopców. W finale nie dał szans Filipowi Księżakowi (Klub Miedzeszyn Warszawa), zwyciężając pewnie 6:1, 6:1. Wcześniej Bartroli Butkiewicz pewnie pokonał rywali w drodze do półfinału, gdzie zameldowali się także Robert Cisło i Mikołaj Śliwiński (obaj z Warszawy).
Debel pełen zwrotów akcji
W turnieju deblowym również nie zabrakło emocji. Bartroli Butkiewicz, grając w parze z Janem Charmasem (UKS Return Łomża), dotarł do finału po zwycięstwie nad duetem Cisło/Prażmo (6:3, 6:3). W meczu finałowym lepsi okazali się jednak Księżak i Śliwiński, którzy triumfowali 6:3, 6:2.
Organizacja turnieju była możliwa dzięki współpracy III LO w Łomży oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego Return. Finansowe wsparcie po raz kolejny zapewnił Bank Spółdzielczy HEXABANK. Na zwycięzców czekały nie tylko puchary i nagrody rzeczowe, ale także cenne punkty rankingowe PZT.