Reklama

Lotki w ruchu! Za nami Wiosenne Mistrzostwa Łomży w Badmintonie o Puchar Prezydenta [FOTO]

30/03/2026 10:07

Niedziela Palmowa w Łomży upłynęła pod znakiem sportowej rywalizacji. W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica rozegrano Wiosenne Mistrzostwa Miasta w Badmintonie. Do walki o Puchar Prezydenta Miasta Łomży stanęło 64 młodych zawodników z całego regionu.

Wydarzenie oficjalnie otworzyła dyrektor SP 5, Małgorzata Pietrusewicz, która w ciepłych słowach powitała sportowców, życząc im nie tylko sukcesów, ale przede wszystkim dobrej zabawy w duchu fair play. Jak się okazało, na korcie nie było miejsca na nudę – poziom techniczny uczestników zaskoczył nawet wytrawnych obserwatorów.

Regionalne święto badmintona

Turniej przyciągnął reprezentantów szkół podstawowych nie tylko z Łomży, ale i z okolicznych miejscowości, takich jak Jarnuty, Nowogród, Wizna, Kupiski, Dobrzyjałowo czy Szczepankowo. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Reklama

Walka o każdą lotkę była niezwykle zacięta. W wielu meczach o końcowym triumfie decydowały detale i zimna krew w końcówkach setów. Widzowie mogli podziwiać imponujące smecze, precyzyjne skróty i ogromną determinację młodych adeptów badmintona.

Podium i nagrody

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale oraz puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego. Organizatorzy zadbali jednak o to, by nikt nie wyjechał z "Piątki" z pustymi rękami – każdy uczestnik otrzymał nagrodę niespodziankę. Dodatkową atrakcją były karty podarunkowe od lokalnego partnera, JUST KEBAB&GRILL.

Reklama

Sukces organizacyjny

Organizatorzy z SP 5 w Łomży nie kryli zadowolenia z frekwencji i poziomu sportowego. Skierowali również podziękowania do trenerów i opiekunów za świetne przygotowanie zawodników.

- Wiele pojedynków stało na bardzo wysokim poziomie, co świadczy o tym, że badminton w naszym regionie ma się coraz lepiej – podsumowali przedstawiciele szkoły.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów na badmintonowych kortach!

WYNIKI KOŃCOWE
Kategoria klas I-III
Chłopcy:
1. Żebrowski Aleksander SP Jarnuty
2. Nowociński Piotr SP Jarnuty
3. Plona Wojciech SP Jarnuty
4. Kuczyński Rafał SP 5 Łomża

Reklama

Dziewczęta:
1. Szczyglewska Sandra SP Jarnuty

Kategoria klas IV-VI
Chłopcy:
1. Plona Oskar SP Nowogród
2. Łebkowski Aleks SP 5 Łomża
3. Trzaska Nikodem SP Jarnuty
4. Stankiewicz Kacper SP Dobrzyjałowo

Dziewczęta:
1. Wołowicz Maja SP Wizna
2. Karwowska Nikola SP Nowogród
3. Boryszewska Dominika SP Kupiski
4. Konopka Julia SP Nowogród

Kategoria klas VII-VIII
Chłopcy:
1. Górski Mateusz SP 5 Łomża
2. Nasiadko Bartłomiej SP Kupiski
3. Jemielity Igor SP 5 Łomża
4. Seck Vincent SP Szczepankowo

Dziewczęta:
1. Pietrzak Aleksandra SP Szczepankowo
2. Lemańska Izabela SP Kupiski
3. Skopek Aleksandra SP Kupiski
4. Żurkowska Oliwia SP Nowogród

Reklama

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/03/2026 10:17
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości