Aleksandra Waldzińska z Łomży nie miała sobie równych w krakowskim turnieju U12. Młoda tenisistka po znakomitej grze w fazie grupowej i pucharowej sięgnęła po zwycięstwo, potwierdzając swoją wysoką formę.
Aleksandra Waldzińska, zawodniczka UKS Return Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym wygrała Turniej Tenisa U12 w Krakowie. W zawodach wystartowało 16 dziewcząt. Turniej rozegrany został systemem grupowo pucharowym a organizatorem imprezy sportowej był Krakowski Klub Tenisowy „Olsza”.
Młoda tenisistka z Łomży w eliminacjach rozegrała trzy pojedynki awansując na drugiej pozycji do fazy finałowej turnieju.
W grupie finałowej Ola po bardzo zaciętym prawie czterogodzinnym meczu wynikiem 6/4 7/6(4) ograła faworytkę gospodarzy Annę Cyz z „ Olsza Kraków”
W półfinale pokonała Alicję Miesznik z Zabrza 6/0 6/2
Z kolei w finale turnieju 6/0 6/1 wygrała z Emilią Płaczek reprezentującą Klub Tenisowy „Dragon” Kraków
- Już w fazie grupowej Ola zaprezentowała solidny i równy tenis. Dzięki skutecznej grze z głębi kortu, dobrej koncentracji oraz konsekwencji taktycznej awansowała do dalszej części zawodów z korzystnej drugiej pozycji relacjonuje Aleksandra Durzyńska trenerka Oli.
W meczach grupowych odniosła dwa zwycięstwa, co pozwoliło jej pewnie zameldować się w fazie finałowej.
- W części pucharowej moja podopieczna podtrzymała wysoką formę. W ćwierćfinale rozegrała wymagające najtrudniejsze spotkanie, w którym wykazała się odpornością psychiczną i umiejętnością gry pod bardzo dużą presją. W finale natomiast zaprezentowała bardzo dojrzały tenis jak na swoją kategorię wiekową, zwyciężając pewnie 6:0, 6:1 i sięgając po tytuł - dodaje Aleksandra Durzyńska
Aleksandra Waldzińska jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 7