Idea turnieju z udziałem osób niepełnosprawnych narodziła się w głowach Adama Bagińskiego, fizjoterapeuty i Dariusza Kisiela, trenera. - Chcieliśmy zrobić dobrą i wartościową imprezę – mówi Dariusz Kisiel, kierownik szkolenia sportowego w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży prowadzonego przez PWSIiP.
IV edycja Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych odbyła się w sali gimnastycznej LMS. W rozgrywkach wzięło udział dziewięćdziesięciu czterech uczestników z piętnastu instytucji, szkół i stowarzyszeń.
- Zależało nam na tym, aby impreza była niesztampowa, a zawodnicy się dobrze bawili – mówi Adam Bagiński, fizjoterapeuta Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Zakładach Spożywczych „Bona" w Łomży.
To już czwarta edycja zawodów, które integruje osoby niepełnosprawne.
Iwona Puciłowska, dyrektor Liceum Mistrzostwa Sportowego, przekonuje, że rywalizacja sportowa znakomicie wpisuje się w koncepcję szkoły.
- Nasza młodzież, dzięki zaangażowaniu w przygotowanie wydarzenia, uczy się altruizmu i szacunku względem innych ludzi – komentuje.
Wyniki turnieju:
Kategoria 1:
Kategoria 2:
Matejkowska Agnieszka – WTZ Marianowo Parda Ewelina – WTZ Kolno Komorowska Karolina – WTZ ŁomżaKategoria 3:
Czuper Rafał – WTZ Olecko Zysk Sebastian – ŚDS Łomża Tyniecki Mirosław – DPS KownatyKategoria 4:
Czerlanis Stanisław – WTZ Sejny Gołębiewski Marek – ŚDS Kownaty Kozłowski Mariusz – WTZ SzczuczynKategoria 5:
Sanik Piotr – WTZ Dąbrowa Białostocka Stefanowicz Witold – WTZ Sejny Janczewski Jarosław – ŚDS ŁomżaKategoria 6:
Herbst Kamil – WTZ Sejny Laszczkowski Jerzy – WTZ Marianowo Jankowski Damian – ZSS w Łomży