Reklama

Osoby niepełnosprawne też mogą uprawiać sport

24/03/2017 12:02

Idea turnieju z udziałem osób niepełnosprawnych narodziła się w głowach Adama Bagińskiego, fizjoterapeuty i Dariusza Kisiela, trenera. - Chcieliśmy zrobić dobrą i wartościową imprezę – mówi Dariusz Kisiel, kierownik szkolenia sportowego w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży prowadzonego przez PWSIiP.

IV edycja Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych odbyła się w sali gimnastycznej LMS. W rozgrywkach wzięło udział dziewięćdziesięciu czterech uczestników z piętnastu instytucji, szkół i stowarzyszeń.

- Zależało nam na tym, aby impreza była niesztampowa, a zawodnicy się dobrze bawili – mówi Adam Bagiński, fizjoterapeuta Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Zakładach Spożywczych „Bona" w Łomży.
To już czwarta edycja zawodów, które integruje osoby niepełnosprawne.

Iwona Puciłowska, dyrektor Liceum Mistrzostwa Sportowego, przekonuje, że rywalizacja sportowa znakomicie wpisuje się w koncepcję szkoły.

Reklama

- Nasza młodzież, dzięki zaangażowaniu w przygotowanie wydarzenia, uczy się altruizmu i szacunku względem innych ludzi – komentuje.

Wyniki turnieju:
Kategoria 1:

Garbowska Urszula – ŚDS Kownaty Milewska Agnieszka – WTZ Olecko Zielińska Anna – WTZ Olecko

Kategoria 2:

Matejkowska Agnieszka – WTZ Marianowo Parda Ewelina – WTZ Kolno Komorowska Karolina – WTZ Łomża

Kategoria 3:

Czuper Rafał – WTZ Olecko Zysk Sebastian – ŚDS Łomża Tyniecki Mirosław – DPS Kownaty

Kategoria 4:

Czerlanis Stanisław – WTZ Sejny Gołębiewski Marek – ŚDS Kownaty Kozłowski Mariusz – WTZ Szczuczyn
Ex aequo 3. Kamiński Paweł – WTZ Olecko

Kategoria 5:

Sanik Piotr – WTZ Dąbrowa Białostocka Stefanowicz Witold – WTZ Sejny Janczewski Jarosław – ŚDS Łomża

Kategoria 6:

Herbst Kamil – WTZ Sejny Laszczkowski Jerzy – WTZ Marianowo Jankowski Damian – ZSS w Łomży
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama