UWAGA to może być oszust!
Komenda Miejskiej Policji w Łomży ostrzega przed dzwoniącymi do seniorów oszustami.
- Ostrzegamy przed dzwoniącymi do mieszkańców Łomży oszustami. Do dwóch naszych seniorów zadzwonił mężczyzna, podając się za wnuczka i mówił, że spowodował wypadek i potrzebna jest pomoc finansowa. Na szczęście seniorzy nie dali się nabrać - Ula Brulińska Zespół Komunikacji Społecznej KMP Łomża.
Przestępcy dzwonią do seniorów, chcąc wyłudzić od nich pieniądze, bądź dostęp do ich kont. Oszuści cały czas modyfikują swoje działania. Posługują się różnymi metodami, na policjanta, pracownika banku bądź ta, która miała miejsce dziś na wnuczka. Do seniorów dzwonił mężczyzna, który przedstawiał się za ich wnuczka. Oszust informował swoich „najbliższych”, że miał wypadek i potrzebuje pieniędzy. Nie dajmy się nabrać. Choć metod jest wiele, to każda z nich ma ten sam mianownik – pieniądze, bądź uzyskanie dostępu do kont bankowych seniorów. W każdym przypadku kiedy otrzymamy taki telefon, bądźmy ostrożni i nieufni. Możemy być niemal w takich przypadkach pewni, że po drugiej stronie słuchawki jest OSZUST! Ostrzeżmy przed takimi sytuacjami seniorów z naszych rodzin.