W minioną sobotę Piotr Łobodziński oraz nowa zawodniczka klubu LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża Iwona Wicha udanie zaprezentowali się na warszawskich przełajach. Nasz eksportowy towerrunner wygrał w pięknym stylu bieg memoriałowy im. Tomasza Hopfera o Mistrzostwo Warszawy i Mazowsza na dystansie 4 km, natomiast Pani Iwona była trzecia wśród kobiet, które rywalizowały na dystansie 2 km w malowniczej scenerii Parku Kultury w Powsinie.
Start ten był zarówno mocnym treningiem jak i przetarciem przed przyszłotygodniowymi Mistrzostwami Polski w Biegach Przełajowych, które odbędą się w Żaganiu.
- Fajny bieg, ładna pogoda i wymagająca trasa. Były podbiegi, zbiegi, dużo błota i ostrych zakrętów. Moim zdaniem była to wzorowa trasa przełajowa. Ciężka i nie taka szybka. Kwintesencja biegów przełajowych. Niestety za tydzień nie możemy spodziewać się czegoś podobnego na MP. Raczej będzie twardo i szybko co niestety nie będzie dla mnie korzystne. Ale na pewno będę walczył o jak najwyższe miejsce - po starcie komentował na gorąco Łobodziński.
Wcześniej biegacza z Łomży czeka jednak start na schodach. W czwartkowy wieczór po raz czwarty będzie wdrapywał się na Wieżę Eiffla i po raz czwarty będzie chciał stanąć w Paryżu na najwyższym stopniu podium. Tego mu życzymy.