Reklama

Paralotniarze z Łomży z brązowym medalem MŚ w Tajlandii! [FOTO]

06/05/2018 17:19

X Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata w Tajlandii nasi lokalni paralotniarze zaliczą do udanych. Adam Pupek i Piotr Kozikowski zdobyli bowiem indywidualne brązowe medale i oficjalnie mogą tytułować się trzecimi na świecie. To jednak nie koniec sukcesów. Dodatkowo, reprezentacja Polski została drużynowym mistrzem świata.

To były bardzo ciężkie i wymagające zawody. Od początku nasi sportowcy zmagali się z wysoką temperaturą, ponad 90% wilgotnością powietrza, błotem oraz ulewami. Odmienny klimat wpłynął również niekorzystnie na ich sprzęt, który nie zawsze działał poprawnie. Były problemy z temperaturą silnika oraz łącznością. Doszły problemy zdrowotne.

Ostatecznie zawody nasi paralotniarze zakończyli indywidualnie na trzeciej pozycji. Jest to bardzo wysoki wynik. Adam i Piotrek rywalizowali z najlepszymi załogami na całym świecie.

Reklama

Wrażenie i emocje:

Jesteśmy bardzo wyczerpani ale szczęśliwi i dumni, że mogliśmy reprezentować kraj i wzruszać się śpiewając Mazurek Dąbrowskiego na Tajskiej ziemi. Przywozimy do kraju 3 medale co jest olbrzymim sukcesem. Cieszymy się, że mogliśmy promować Łomżę i Polskę po drugiej stronie świata. To dla nas olbrzymie wyróżnienie i zaszczyt. 

Chcemy bardzo podziękować naszym sponsorom, firmom: Metal-technik, DJI, Spider24.pl, Hexa-Bank, VETEC. Dzięki ich wsparciu mieliśmy szansę zawalczyć o medale dla Polski, i jak widać - tej szansy nie zmarnowaliśmy. 

Reklama

Podczas przygotowań jak i samych zawodów bardzo mocno wierzył w Nas i wspierał prezydent Miasta Łomża - Mariusz Chrzanowski. Bardzo doceniamy, że lokalne władze dostrzegają nasze wyniki i są częścią sukcesów. Dziękujemy! 

Przez cały czas trwania zawodów, otrzymywaliśmy wsparcie od naszych kibiców. Przeczytaliśmy każdą wiadomość i każdy komentarz, one dodawały nam sił do walki w trudnych chwilach. Cieszymy się, że tak wiele osób trzymało za nas kciuki. Mamy najlepszych kibiców na świecie. 

- To były dla mnie najtrudniejsze zawody w życiu. Cieszę się, że kończymy je na tak wysokiej pozycji. Myślę, że 3 medale na Mistrzostwach Świata są wynikiem nie tylko ciężkiej pracy ale też atmosfery w zespole. Oprócz tego, że latamy w jednym teamie, jesteśmy również przyjaciółmi. Podczas zawodów zaufanie do siebie jest bardzo ważne, często od drugiej osoby zależy nasze życie. Adam jest doskonałym pilotem i po raz kolejny udowodnił, że należy do światowej czołówki. Możliwość wzięcia udziału w Mistrzostwach Świata była naszym wielkim marzeniem. Spełniliśmy te marzenie i to w tak spektakularny sposób. Marzenia się nie spełniają - Marzenia się spełnia! – mówi z dumą Piotr Kozikowski.

Reklama

Adam i Piotr tworzą młodą drużyną a wygrywają z bardziej doświadczonymi pilotami.

- Jestem maga dumny z Piotrka bo wykazał się najwyższymi umiejętnościami nawigowania w bardzo wymagającym terenie. Tworzymy wspólnie świetny TEAM i pewnością nie są to ostatnie medale zdobyte razem dla Polski - mówi Adam Pupek.

Warunki od początku nie były łatwe. Wielu z przybyłych paralotniarzy musiało zaaklimatyzować się w nowym miejscu i przyzwyczaić do specyficznej kuchni. Tym bardziej cieszy wspaniały sukces, który miejmy nadzieję jeszcze bardziej rozwinie skrzydła naszym sportowcom. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości