Działania związane z kulturą oraz edukacją Łomża i gmina Piątnica zamierzają realizować wspólnie. Samorządy podpisały umowę partnerstwa krajowego.
Łomża i gmina Piątnica zawarły umowę partnerstwa krajowego, związaną z realizacją projektu pn. „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”.
Współpraca pomiędzy Miastem Łomża i Gminą Piątnica w ramach projektu obejmuje działania z zakresu:
- wspierania i rozwoju usług z zakresu kultury, rekreacji i turystyki poprzez: organizację Jarmarków „Zasmakuj w Łomży” (organizacja targów, warsztatów kulinarnych, wydania folderu kulinarnego) oraz organizację Festiwalu Smaków Lokalnych SMAKOFF Piątnica (organizacja targów oraz konkursu kulinarnego),
- edukacji ekologicznej dotyczącej pszczelarstwa poprzez realizację ścieżki edukacyjnej, warsztatów "Pszczeli świat" (organizacja i przeprowadzenie ok. 15 zajęć terenowych dla dzieci kl. I-VI szkół podstawowych) oraz wykonania tablic edukacyjnych dla placówek oświatowych,
- edukacji ekologicznej związanej z gospodarką odpadami poprzez: organizację warsztatów w placówkach oświatowych, akcji zbiórki odpadów i zbiórki za sadzonkę,
- kształcenia kompetencji i promocji postaw przedsiębiorczych wśród dzieci
i młodzieży poprzez: organizację Konkursu dla młodych przedsiębiorców "Mój pomysł na biznes” oraz edukację ekonomiczną najmłodszych poprzez organizację warsztatów edukacyjnych.
Umowa obowiązuje do II kwartału 2024 r. Z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 na wspomniane wyżej zadania władze Łomży pozyskały ponad 16 mln zł.
Źródło: UM Łomża