Reklama

Pędzili ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Dwóch kierowców straciło prawa jazdy

16/12/2025 13:05

Policjanci z drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli prędkość o ponad pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Obaj mężczyźni na trzy miesiące stracili prawa jazdy. Zostali również ukarani mandatami karnym i punktami.

Policjanci kolneńskiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Pierwszym z nich był 37-letni kierowca forda. Mieszkaniec Mazowsza, na terenie gminy Mały Płock, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka" jechał z prędkością 102 km/h. Kolejny kierowca został zatrzymany w gminie Kolno. 32-letni mieszkaniec gminy Turośl, w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 58 km/h.

Obaj mężczyźni na trzy miesiące stracili prawa jazdy. Zostali również ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych, a ich konta zasiliło po 13 punktów.

Reklama

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policja przypomina również o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz dbanie o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Kolno
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości