Reklama

"Piątka" niepokonana! Awans do finału wojewódzkiego. Oliwia Szczęsna jest prawdziwą liderką!

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży znów pokazały klasę! 31 października w Piątnicy odbył się półfinał wojewódzki w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych. Drużyna z „Piątki” nie przegrała żadnego meczu i pewnie awansowała z pierwszego miejsca do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany wiosną 2026 roku.

Zespół Jana Szmitko zaprezentował się znakomicie zarówno w ofensywie, jak i w obronie. Bramki rywalek nie zatrzymały kapitan drużyny Oliwii Szczęsnej, która poprowadziła swoje koleżanki do zwycięstwa, zdobywając aż 7 bramek. 

W składzie niepokonanej drużyny zagrały: Oliwia Szczęsna (kapitan), Nadia Niksa, Aleksandra Porowska, Weronika Baczewska, Dagmara Wachuta, Aleksandra Malinowska, Łucja Mścichowska, Zuzanna Nierwińska, Lena Lutostańska, Blanka Małs.

Warto podkreślić, że kapitan zespołu, Oliwia Szczęsna, to nie tylko liderka szkolnej drużyny, ale również reprezentantka kadry województwa podlaskiego. 27 października, zaledwie kilka dni przed półfinałem w Piątnicy, Oliwia wraz z drużyną z Choroszczy triumfowała w Finale Makroregionalnym turnieju „Z Orlika na Stadion” w Płocku, zapewniając sobie miejsce w gronie czterech najlepszych drużyn w kraju.

Reklama

Już w listopadzie młode zawodniczki zawalczą o podium w Finale Ogólnopolskim w Warszawie, jednym z największych turniejów dla dzieci i młodzieży w Polsce. Stawką jest nie byle jaka nagroda - wyjazd na obóz szkoleniowy do Barcelony.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości