Reklama

Pierwsze jajo w bocianim gnieździe w Rakowie-Czachach!

17/04/2026 11:56

To dobra wiadomość dla miłośników przyrody i obserwatorów bocianów. W monitorowanym przez całą dobę gnieździe bocianim w Rakowie-Czachach pojawiło się pierwsze jajo. Informację przekazał dzisiaj Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi, który prowadzi transmisję online z gniazda.

To ważny moment rozpoczynający sezon lęgowy bocianiej pary. Tym bardziej cieszy ten fakt, gdyż że ptaki pojawiły się na gnieździe stosunkowo późno. Samiec przyleciał dopiero 9 kwietnia, a samica dzień później.

Obserwatorzy liczą, że to dopiero początek i w najbliższych dniach w gnieździe pojawią się kolejne jaja. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, za kilka tygodni można spodziewać się wyklucia piskląt.

Transmisja z bocianiego gniazda cieszy się dużym zainteresowaniem internautów, którzy mogą śledzić życie ptaków przez 24 godziny na dobę. Dostępna ona jest pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=bqjPNuKFkNw

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/04/2026 12:00
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości