Reklama

Pierwsze miejsce Wiktora Kosowskiego w Radomiu

22/11/2016 11:34

Wiktor Kosowski, zawodnik UKS „Return" Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym, zajął I miejsce w grze deblowej w turnieju tenisa młodzików w Radomiu. Zawody zorganizował klub tenisowy RKT „Return" Radom. Wiktor rywalizował też w singlu, gdzie pokonany został po tie-breaku przez rozstawionego z pierwszym numerem startowym zwycięzcę turnieju z Warszawy.

W półfinale Wiktor wspólnie z Jankiem Bruczko (NST mazowieckie) pokonali parę Kamila Doligalskiego (DeSki Warszawa) i Mikołaja Goldman (Akademia Pro-Am Warszawa) wygrywając 6/3 6/3. Natomiast w finale ograli Jakuba Bojarskiego (ACT Sport Tarnów) i Maksyma Jezierskiego (KAT Prince Krosno).

W singlu Wiktor zagrał dwa bardzo trudne trzysetowe mecze. W pierwszej rundzie wygrał z Patrykiem Pałyszko (Matchpoint Żyrardów) 6/4 4/6 6/4, a następnie po bardzo zaciętej i wyrównanej walce przegrał z turniejową „jedynką" - Szymonem Szpakiem (WKT Mera Warszawa) 6/4 2/6 7/6 (6).

Reklama

- Czujemy mały niedosyt, gdyż w meczu z Szymonem w trzecim secie Wiktor prowadził już 5/3. Tenisista z Warszawy był jednak bardziej doświadczonym zawodnikiem, wytrzymał presję i w tie-breaku, trochę z pomocą szczęścia wygrał z Wiktorem 8/6 (w trzeciej piłce meczowej). Warto dodać, że Szymon jest zawodnikiem starszym o dwa lata od Wiktora i okazał się później zwycięzcą turnieju - zaznacza trener Tomasz Waldziński.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama