Reklama

Pięściarze z Tigera boksowali w Ostrołęce [FOTO]

02/12/2015 10:24

W minioną sobotę zawodnicy BKS Tiger Łomża wzięli udział w Listopadowej Sobocie Bokserskiej, zawodach zorganizowanych przez klub UMKS Victoria Ostrołęka. Na ringu w siłowni CroosFight Gym łomżyńscy pięściarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony wygrywając pięć swoich walk.

Oprócz łomżyńskiego Tigera, do rywalizacji w zawodach przystąpiły takie kluby jak: Victoria Ostrołęka, Legia Warszawa, UKS Junior Świątki, Czarni Regimin, Pirs Olsztyn, Inżynieria Płońsk, Champion Nowy Dwór Mazowiecki, Broń Radom, Widzew Łódź, UOLKA Ostrów Mazowiecka i KS Raszyn.

Z Łomży trener Zbigniew Maleszewski zabrał do Ostrołęki siedmiu swoich zawodników. Każdy stoczył po jednej walce i pięć z nich zakończyło się zwycięstwem łomżyniaków. W swoich starciach triumfowali: w kategorii młodzików Adrian Dąbrowski i Maksymilian Miłaszewski ,kadeci Adrian Oleksiej i Marcin Kapelewski oraz junior Daniel Maleszewski, który do ringu wrócił po dziewięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kłopotami ze zdrowiem. Funkcję asystenta trenera pełnił natomiast Mateusz Gawęcki, który razem z czterema kolegami kończy właśnie kurs instruktora boksu.

Reklama

- Mateusz też ma kłopoty ze zdrowiem i zdecydował, że będzie mi pomagał w zajęciach i podczas zawodów. Bardzo liczę na jego pomoc jak też pozostałych chłopaków, którzy już od piątku będą mieli uprawnienia instruktorskie. Dzięki temu będziemy mogli zwiększyć nabór i rozwijać boks w Łomży na większą skalę - tłumaczy Zbigniew Maleszewski.

Trener pięściarzy chciałby w czasie ferii zimowych zabrać swoich zawodników na obóz treningowy, a po powrocie zorganizować w Łomży zawody. Wszytko jednak zależy od tego, czy klub będzie już dysponował środkami z dotacji oraz ringiem, którego zakup na potrzeby wszystkich klubów sportów walki obiecał prezydent.

Reklama

- Mam nadzieję, że konkurs zostanie ogłoszony i rozstrzygnięty jak najszybciej tak, żeby nie trzeba było czekać na podpisanie umów do wiosny, bo na obóz chcemy wyjechać podczas ferii, które są na przełomie stycznia i lutego. Później jest przecież szkoła - podkreśla Maleszewski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości