Reklama

Piją i jadą. Nie do końca bezpieczne święta

04/11/2019 11:13

Zakończyła się akcja "ZNICZ". Łomżyńscy policjanci odnotowali 12 kolizji i 1 wypadek, 2 przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h i 6 zatrzymanych uprawnień za jazdę po alkoholu. Wielką nieodpowiedzialnością wykazał się mężczyzna, przygnieciony przez quada w gminie Miastkowo. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Rekordzistą w powiecie łomżyńskim został 43-letni mieszkaniec gminy Miastkowo, który trafił wczoraj (3.11) do szpitala po zdarzeniu w rejonie Rydzewa. Policjanci otrzymali wtedy zgłoszenie, że mężczyzna wywrócił się na quadzie i został przygnieciony przez maszynę, a do tego jest nieprzytomny. Mężczyzna najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Został zwolniony do domu po badaniach lekarskich. Niestety, wydmuchał prawie 3,2 promila alkoholu. Quad nie był zarejestrowany, a 43-latek nie posiadał uprawnień do poruszania się tym pojazdem.

Przypadków jazdy na "podwójnym gazie" było więcej. W piątek (1.11) na Szosie do Mężenina policjanci zatrzymali 68-letniego mieszkańca Łomży, który poruszał się skodą mając w organizmie blisko 1,3 promila. Następnego dnia pracownicy jednej z łomżyńskich stacji paliw uniemożliwili jazdę 62-letniemu mieszkańcowi naszego miasta, od którego wyraźnie było czuć alkohol i wezwali policję. Mężczyzna odmówił jednak badania. Konieczne było pobranie w szpitalu krwi. Tego samego dnia, ale już około godz. 23:00, na ul. Księżnej Anny w ręce policjantów wpadła 24-letnia kierująca fordem. Mieszkanka powiatu ostrowskiego wydmuchała niemal 1,5 promila. Oprócz tego dwa przypadki to wykroczenia. 3 listopada na terenie gminy Śniadowo kierujący audi 34-latek wydmuchał 0,44 promila, a tego samego dnia w Łomży 24-latek wydmuchał 0,33 promila.

Reklama

W czasie trwania akcji dwóch kierowców straciło uprawnienia za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. 27-latek Mężczyzna pędził w czwartek przez Śniadowo oplem zafirą z prędkością 102 km/h, a 29-letnia kobieta gnała 2 listopada przez Miastkowo z prędkością 132 km/h.

Podlascy funkcjonariusze zatrzymali łącznie 37 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Mundurowi w ciągu tych czterech dni odnotowali na terenie województwa 7 wypadków drogowych, w których 9 osób zostało rannych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości