Piłkarki drużyny Fortów Piątnica mają za sobą drugi już w obecnym sezonie turniej młodziczek. W minioną sobotę podopieczne trener Karoliny Chaberek rozegrały w Białymstoku cztery mecze. Trzy z nich wygrały, a uległy jedynie faworytkom całych rozgrywek. W najbliższą niedzielę zaprezentują się przed łomżyńską publicznością.
Dziewczęta z Fortów Piątnica zanotowały w Białymstoku kolejne trzy zwycięstwa. W turnieju rozegranym 16 września pokonały zespoły MOSiR-u Łomża, Włókniarza II Białystok, Ekosport Białystok. Jedyną porażkę poniosły z pierwszą drużyną Włókniarza, która jest faworytem całych rozgrywek w województwie podlaskim.
- Piękne bramki, wspaniała zabawa, dziewczęta cieszą się piłką i o to chodzi. Niestety pogoda nie była sprzyjająca lecz nasze młode diabły wygrały trzy mecze i tylko jeden przegrały - opowiada Karolina Chaberek, opiekująca się młodszą z drużyn Fotrów Piątnica. - Oliwia Bałdyga to "Terminator" drużyny. Sądzimy, że Oliwka urodziła się z piłką. Tak naprawdę bardzo ciężko trenuje i na jej przykładzie widać, że można osiągnąć wiele - charakteryzuje liderkę drużyny jej trenerka.
Zdaniem Karoliny Chaberek, ogromne postępy zrobiła Maja Sudak. 10- letnia zawodniczka ma dobre oko, silną nogę i wykazuje dużo zaangażowania w każdy mecz i trening. Gosia Piszczatowska - mała ciałem, ale wielka sercem do piłki! Gosia to mały "zabójca" drużyny. Z kolei Julia Trzcinka to szybka, zwinna, niezniszczalna zawodniczka.
- Nasza obrona: Dominika, Julka, Melka, Maja to dobry skład, grają drużynowo, walczą do końca.
Najmniejsze z naszej drużyny Melka, Paulinka, Ola, Emilka to przyszłość ekipy. Proszę uwierzyć, gryzą trawę do końca. Martyna na bramce robi coraz większe postępy, oby tak dalej. Melka "starsza" miała swój debiut w drużynie i wypadła rewelacyjnie! - cieszy się z postępów swojej drużyny trenerka.
Kolejny turniej dziewczęta rozegrają 24 września w Łomży o godzinie 10.00. Zapraszają do kibicowania i obejrzenia dobrej piłki w swoim wykonaniu pod hasłem "GRAMY Z CYCAMI". Wstęp oczywiście jest bezpłatny.
- Dołącz do nas, do naszych Fortów - zachęca Karolina Chaberek.