Reklama

Pływacki sukces młodego zawodnika UKS Butterfly

18/03/2019 08:43

Miłosz Parzych, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego "Butterfly" Łomża wystartował w czterech konkurencjach, zdobywając aż trzy medale podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików roczników 2006-2007 w Suwałkach. W rywalizacji udział wzięli pływacy z województw: podlaskiego, mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików roczników 2006-2007 odbyły się w dniach 15-16 marca bieżącego roku w Suwałkach. W rywalizacji brali udział także pływacy z UKS Butterfly Łomża, a na uwagę zasługują wysokie wyniki Miłosza Parzycha, który wystartował w czterech konkurencjach w kategorii 12-latków, zdobywając dwa złote i jeden brązowy medal.

Miłosz Parzych okazał się bezkonkurencyjny w pływaniu stylem grzbietowym.Na dystansie 100 m osiągnął czas: 1:19,17. Był to wynik lepszy od drugiego zawodnika aż o 4 sekundy.  Pokazuje to, że młody Łomżanin był nie tylko dobrze przygotowany, ale również posiada olbrzymi potencjał sportowy. Miłosz wygrał też na dystansie 200 m, osiągając czas 2:54,45.

Reklama

Brązowy medal udało się zdobyć w pływaniu na 100 m stylem klasycznym. Tutaj zawodnik Butterfly osiągnął czas 1:33,10. Tuż poza podium, bo 4. pozycję przyniosło Miłoszowi pływanie na dystansie 100 m stylem dowolnym. Pływak osiągnął czas 1:11,77, a do trzeciego miejsca zabrakło zaledwie 0,6 s.  Wspaniałe wyniki pozwoliły łomżyńskiemu klubowi UKS Butterfly zająć IV miejsce w klasyfikacji medalowej wśród 12-latków.

Miłosz Parzych przygodę z pływaniem rozpoczął w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Na co dzień trenuje w klubie UKS Butterfly, w grupie swoich rówieśników, pod opieką trenera Tomasza Drozdowskiego. W ostatnim czasie każdy start Miłosza przynosi nowe rekordy życiowe, co pozwala optymistycznie prognozować przyszłe wyniki w zawodach.

Reklama

/fot. nadesłane/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości