Kolejny sukces odnotowali pływacy z UKS Butterfly Łomża, którzy w trakcie minionego weekendu uczestniczyli w XIV Wiosennych Zawodach Pływackich o puchar Burmistrza Giżycka. Dwudniowe zmagania młodych łomżyniaków skutkowały zdobyciem 5 medali 1 złotego, 3 srebrnych i 1 brązowego.
W zawodach wystartowało 369 zawodników z 33 licencjonowanych klubów z Polski. Łomżę reprezentowało 15 zawodników od 9 do 13 lat. Dwudniowe zmagania młodych łomżyniaków skutkowały zdobyciem 5 medali 1 złotego, 3 srebrnych i 1 brązowego.
W kategorii chłopców rocznik 2007 najlepszym zawodnikiem zawodów był Miłosz Parzych zdobywając złoto na 50 m st. grzbietowym 42,16 s oraz srebro 100m st. grzbietowy 1;37,01s, kolejnymi medalistami są Mikołaj Brodacki (2004r) na dystansie 100m st. zmiennym 1;29,57s zajął II miejsce oraz Dominik Skawski (2005r) 50m st. grzbietowy 39,90 s wśród kobiet brąz zdobyła Julia Kozak (2004r) na dystansie 200 m st. dowolnym z czasem 2;48,42s
Miłym zaskoczeniem były wyniki pozostałych zawodników(dziewczęta) na dystansie 50 m st. grzbietowym Patrycja Antosiuk (2008r)zajęła V oraz o rok starsze Magda Dobrogowska 6 miejsce, Anna Dzbeńska 7 miejsce natomiast Maja Komorowska Kinga Dziemińska (2005r) płynąc na dystansie 400 m st. dowolnym zajęły V i VII miejsca oraz w stylu motylkowym IV i VI , natomiast na dystansie 100 m st. dowolnym 6 miejsce zajęła Inga Woronowicz (2004r), (chłopcy) Szymon Pachucki (2007) IV miejsce 50 m st. grzbietowy 45,78 s i V na dystansie 100 m st. grzbietowym, Dominik Skawski (2005r)200m st. grzbietowy 3:10,85 s Dawid Kosinski, Bartosz Chrobak (2004r) 50 m st. klasyczny VII i VIII miejsce.
Startujący zawodnicy uczą się w Szkole Podstawowej nr 10 i 5 w Łomży, a na co dzień trenują pod okiem trenerów z UKS Butterfly.
Wszystkie wyniki można sprawdzić pod linkiem: http://live.megatiming.pl/grabiec/2017/04_09_gizycko/wyniki.htm