Reklama

Pływacy UKS Butterfly z medalami ogólnopolskich zawodów [FOTO]

21/05/2024 08:19

W sobotę pięcioro pływaków łomżyńskiego UKS Butterfly rywalizowało w Warszawie, gdzie odbywały się VI eliminacje ogólnopolskich zawodów pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka”. Impreza rozgrywana na długim basenie (50-metrowym) zgromadziła ponad 600 zawodników z 77 klubów. Reprezentanci naszego miasta zaprezentowali się znakomicie, zdobywając 2 medale oraz ustanawiając liczne rekordy życiowe. Ksawery Brzeziński (12 lat) zdobył srebrny medal w konkurencji 100 m stylem motylkowym, a o dwa lata starszy kolega - Wojciech Dobrowolski, brązowy na 200 m stylem zmiennym. Obaj zawodnicy ustanowili jednocześnie nowe rekordy życiowe na długiej pływalni.

Zawody OMDO, których współorganizatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz AZS Warszawa i Miasto Warszawa, zaliczane są do najważniejszych w Polsce, w której mierzą się najmłodsi pływacy w wieku od 9 do 14 lat. Impreza składa się z cyklu sześciu zawodów, odbywających się od października do maja, które mają wyłonić najlepszych 20 -tu pływaków w każdej konkurencji i kategorii wiekowej.  Następnie, rywalizują oni w wielkim Finale, który rozgrywany jest w czerwcu. W zawodach OMDO, biorą udział zawodnicy z niemal wszystkich klubów w Polsce, co sprawia, że poziom sportowy jest bardzo wysoki. 

W szóstej, ostatniej edycji rozgrywanej w sobotę (18.05.) wzięło udział 5 zawodników łomżyńskiego klubu:

Reklama

Ksawery Brzeziński (12 lat) - oprócz srebrnego medalu, w konkurencji 100 m stylem motylkowym, ustanowił również rekord życiowy na dystansie 100 m dowolnym (7 m-sce)

Wojciech Dobrowolski (14 lat) - brązowy medal na 200 m stylem zmiennym oraz dwie „życiówki” na dystansie 100 m: w stylu motylkowym (7 m-sce) i dowolnym (9).

Borkowski Filip (12 lat) - dwie „życiówki”: 100 dowolny (26) i 100 grzbietowy (18)

Kornelia Szerszun (13 lat) - „życiówka” 100 m styl grzbietowy (10)

Victoria Wolińska (12 lat) - start na 100 m stylem klasycznym (19).

Reklama

Waleczna postawa naszych pływaków w całym sezonie 2023/2024, skutkowała kwalifikacjami Ksawerego, Wojciecha, Kornelii oraz Kariny Kopańczyk do finału imprezy, który będzie rozgrywany już za niespełna miesiąc w Warszawie.

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/05/2024 08:32
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości