Reklama

Po kursie będą rozwijać w Łomży tenisa [FOTO]

11/09/2017 05:52

Po raz pierwszy w Łomży i regionie, w miniony weekend, zorganizowany został Kurs Animatora Tenisa. Szkolenie na kortach III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży przeprowadzone zostało przez Polski Związek Tenisa i Ministerstwo Sportu przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym Return Łomża.

Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie w historii i za razem bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju tenisa w regionie. Program jest owocem współpracy z najwybitniejszymi metodykami z całego świata i odpowiada tzw. ITF Play Tennis Course. Celem kursu było wyposażenie uczestników w kompetencje niezbędne do prowadzenia pierwszych, podstawowych zajęć z tenisa z początkującymi w każdym wieku.

W toku zajęć słuchacze nauczyli się jak zaplanować, zorganizować i przeprowadzić lekcje tenisa, posiedli podstawową wiedzę w zakresie taktyki i techniki gry, metodyki nauczania oraz organizowania zawodów dla początkujących. Będą umieli stosować podstawowy sprzęt, w szczególności ten przeznaczony do mini tenisa.

Reklama

- Bardzo się cieszymy z tak dużego zainteresowania Kursem Animatora Tenisa. Wiedza nie ma właściciela, więc wspólnie z Polskim Związkiem Tenisa planujemy kolejne podobne kursy, aby miłośnicy tej pięknej dyscypliny sportu poszerzali swój warsztat pracy i rozwijali tenis w naszym mieście. Mamy nadzieję, że jego absolwenci przyczynią się do wzrostu ilości osób grających w tenisa w różnym wieku – mówi Tomasz Waldziński, trener UKS Return Łomża.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości