Reklama

Podlaski ZPN wspiera lokalne kluby

08/07/2020 07:35

Kwotą 252 tys. zł Podlaski Związek Piłki Nożnej zdecydował się wesprzeć kluby uczestniczące w rozgrywkach w nowym sezonie. Anulowane zostały jednocześnie kary dyscyplinarne i opłaty z tytułu kar dyskwalifikacji dla piłkarzy z poprzedniego sezonu.

Podlaski ZPN przekazuje w komunikacie, że decyzja ta ma związek  z pandemią koronawirusa i trudną sytuacją podlaskich klubów piłkarskich.

Środki dzielone będą w zależności od klasy rozgrywek. Drużyny III ligi dostaną po 5 tys. zł, IV ligi – po 4 tys. zł., klasy okręgowej – po 3 tys. zł, klasy A – po 2 tys. zł. Drużyny Futsalu podzielą między siebie 9,5 tys. zł (MOKS Słoneczny Stok – 3,5 tys. zł, a Futbalo Białystok oraz DTS „Helios” – po 3 tys. zł). Piłkarstwo kobiece będzie wsparte kwotą 9 tys. zł (równo po 3 tys. zł otrzymają: Ekosport, Forty Piątnica oraz Włókniarz Białystok). 40 tys. zł przeznaczono na wsparcie akademii piłkarskich.

Reklama

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest przystąpienie do rozgrywek oraz brak zaległości wobec podlaskiego ZPN.  Środki będą wypłacone po rozegraniu pierwszej kolejki.

- Zdajemy sobie sprawę, że w związku z nagłym przerwaniem rozgrywek sytuacja finansowa jest w wielu klubach bardzo trudna, dlatego jako związek czujemy się zobowiązani udzielić wsparcia – mówi Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego ZPN.

Anulowanie kar także ma związek z pandemią. Zawodnicy nie uczestniczyli w rozgrywkach, więc nie było możliwości by odbyli kary – np. odsunięcia od rozegrania meczu.

Reklama

- Umorzeniu nie podlegały jedynie kary dyskwalifikacji za rażące przewinienia – tłumaczy prezes Kopczewski.

Podlaski ZPN przypomina w komunikacie, że kilka miesięcy temu przekazał klubom działającym w województwie ponad 1000 piłek (wartych ponad 90 tys. zł), a drużynom grającym w IV lidze sfinansował kamery wraz z oprogramowaniem do  nagrywania meczy (koszt ponad 30 tys. zł). W latach 2016-2020 Podlaski ZPN wsparł kluby kwotą ponad 800 tys. zł.

"Były to ostatnie decyzję obecnego zarządu Podlaskiego ZPN w tej kadencji. Związek przygotowuje się do nowych wyborów władz, który zaplanowano 1 sierpnia na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Obecny prezes związku Sławomir Kopczewski chce się ubiegać o reelekcję." - czytamy.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości