Była to już druga z trzech edycji zawodów pływackich "Podstawówka na Fali H2O" sezonu 2019/2020, które cyklicznie organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. W Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w stylach: dowolnym, grzbietowym , klasycznym i motylkowym.
Podstawówka na fali H2O to impreza pływacka, którą już od kilku lat organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, zachęcając tym samym dzieci i młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu. Priorytetem organizatorów jest przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia i upowszechnianie pływania, a uczestnicy mogą jednocześmie uczyć się zdrowej rywalizacji i sportowego współzawodnictwa.
Niedzielne zawody zorganizowane w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego spotkały się z pozytywnym odzewem i na miejscu stawili się młodzi zawodnicy nie tylko z Łomży, ale i całego regionu, m.in. Zambrowa, Pisza, Ełku czy Giżycka. Konkurencje odbywały się w różnych kategoriach z podziałem na wiek oraz płeć, a uczniowie rywalizowali w stylach: klasycznym, motylkowym, grzbietowym i dowolnym.
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymali oczywiście medale. Przewidziano także nagrodę specjalną. Otrzyma ją zawodnik, który zgromadzi najwięcej punktów we wszystkich trzech edycjach. III edycja zawodów planowana jest w okresie wiosennym.
Wyniki do pobrania: