Patryk Surdyn i Damian Zorczykowski, dwaj łomżyńscy fighterzy MMA, którzy ledwie kilka dni temu wywalczyli we włoskiej Andrii tytuły Mistrzów Świata w formule MMA zgodzili się spotkać dzisiaj z nami i opowiedzieć o tym doświadczeniu. Wkrótce nasz materiał wideo, a w nim rozmowa i... mały pokaz.
Mistrzostwa Świata federacji WKF w formule MMA rozgrywane były w dniach 7-12 listopada na słonecznym i ciepłym jeszcze o tej porze roku wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Obaj nasi fighterzy wrócili z nich z tytułami Mistrzów Świata. Patryk Surdyn z klubu Black Horse MMA Łomża wywalczył tytuł w kategorii 65 kg, a Damian Zorczykowski z Fight Club Łomża - 70 kg.
- Jak to jest, że dwóch chłopaków z Łomży jedzie na Mistrzostwa Świata i przywozi mistrzowskie pasy? - pytamy Damiana Zorczykowskiego.
- Bo Łomża jest mocna, mamy tu silny ośrodek ze świetnymi zawodnikami - odpowiada Mistrz.
W równie świetnym humorze jest Patryk Surdyn, który chętnie opowiada o swoich doświadczeniach i przekonany jest, że będą one pomocne w rozpoczętej już zawodowej karierze.
Obaj Mistrzowie nie zamierzają długo odpoczywać. Planują szybko wrócić do treningu i kiedy to będzie możliwe ponownie stanąć na macie oktagonu. Tym razem w walce zawodowej.
Wkrótce udostępnimy nasz materiał wideo, w którym rozmawiamy z naszymi Mistrzami o przygotowaniach, i o samych walkach. Panowie zgodzili się także na mały pokaz kilku tzw. technik kończących stosowanych w MMA oraz rzutów rodem z zapasów. Zapraszamy!
;