Reklama

Policja przypomina o zasadach korzystania z hulajnóg elektrycznych

20/05/2025 10:31

Z każdym rokiem przybywa osób korzystających z hulajnóg elektrycznych, w znacznej większości są to dzieci i młodzież. To oni najczęściej są osobami biorącymi udział w niebezpiecznych zdarzeniach. Pamiętajmy, że czasami wystarczy chwila nieuwagi i zamiast miło spędzonego wypoczynku czeka nas pobyt w szpitalu i długotrwałe leczenie. Dlatego po raz kolejny apelujemy, kupując dziecku hulajnogę elektryczną zadbajmy o jego bezpieczeństwo i nieustannie edukujmy w tym temacie! To na rodzicach spoczywa odpowiedzialność za zachowanie ich pociech!

Wczoraj łomżyńscy policjanci patrolując ulice miasta zauważyli grupę nastolatków na hulajnogach elektrycznych, poruszających się w sposób stwarzający zagrożenie.

- Chłopcy poruszali się z nadmierną prędkością chodnikiem oraz ulicami. Nie stosowali się do znaków drogowych, nie sygnalizowali manewrów, które wykonywali. Zjeżdżali z chodnika na ulicę i z powrotem, skacząc z krawężników wymachiwali nogami. Nie zwracali uwagi na osoby piesze oraz na innych uczestników ruchu drogowego. Swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie dla siebie i innych. Policjanci po rozmowie z chłopcami wezwali na miejsce opiekunów, którym przekazali 14-latków i poinformowali o sporządzeniu dokumentacji do zespołu do spraw nieletnich. Chłopcy nie posiadali żadnych ochraniaczy ani kasków, co jeszcze bardziej zagrażało ich bezpieczeństwu- informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.

Reklama

Pamiętajmy, że według prawa, aby jeździć hulajnogą elektryczną należy mieć ukończone 10 lat i posiadać kartę rowerową. Należy poruszać się ścieżką dla rowerów z prędkością maksymalną do 20 kilometrów na godzinę, a jeżeli takiej nie ma i jedziemy chodnikiem, nasza prędkość ma być zbliżona do prędkości poruszania się osób pieszych. Pamiętajmy, że to piesi w takich przypadkach zawsze mają pierwszeństwo. Za brawurę i lekkomyślność dzieci odpowiedzą rodzice. To na nich spoczywa odpowiedzialność za zachowanie małoletnich.

Po raz kolejny apelujemy, abyśmy zawsze, bez względu na to z jakich form rekreacji korzystamy, pamiętali o bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować nas lub inne osoby, utratę zdrowia, a nawet życia.  

Źródło: KMP Łomża
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości