Reklama

Policja weszła na stadion [FOTO]

29/10/2024 13:10

Dziś na terenie stadionu miejskiego w Łomży odbyło się szkolenie policjantów wchodzących w skład II Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji. Celem tych ćwiczeń było doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy, w trosce o bezpieczeństwo uczestników imprez masowych jak też na wypadek wystąpienia zdarzenia kryzysowego oraz zbiorowego zakłócania porządku publicznego.

Dziś odbyło się szkolenie II Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji w zakresie zorganizowanych działań pododdziału zwartego Policji. W szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łomży, Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, Komendy Powiatowej Policji w Kolnie oraz Komendy Powiatowej Policji w Mońkach.

Podczas szkolenia oprócz doskonalenia poruszania się w szyku policyjnym, funkcjonariusze zgłębiali zasady użycia chemicznych środków obezwładniających oraz pocisków niepenetracyjnych. Ćwiczenia miały przede wszystkim na celu udoskonalić współprace policjantów, którzy w razie zbiorowych zakłóceń porządku publicznego, będą interweniować w pododdziałach zwartych. Najważniejszymi elementami treningu było tworzenie szyków policyjnych i dynamiczne zatrzymanie osób naruszających porządek prawny.

Reklama

Mundurowi ćwiczyli pod czujnym okiem doświadczonych przełożonych, którzy zgodnie podkreślali, że taka forma doskonalenia zawodowego pozwoli na skuteczne prowadzenie działań w rzeczywistości, a tym samym pozytywnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa na obiektach sportowych oraz podczas zgromadzeń publicznych.

Źródło: KMP Łomża Aktualizacja: 29/10/2024 13:15
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości