Reklama

Policjanci chronią niechronionych. Dziś ogólnopolskie działania

22/01/2021 08:46

Podlascy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych, sprawdzą też czy "niechronieni" dbają o swoje bezpieczeństwo.

Z danych podlaskiej policji wynika, że w 2020 roku piesi uczestniczyli w 92 wypadkach drogowych, w wyniku których 27 osób zginęło, a 85 zostało rannych.

"Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do pieszych i rowerzystów o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym" - przekazuje podlaska policja.

 

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości