Policjanci z podlaskiego Archiwum X dążą do wyjaśnienia zabójstwa 30-letniej kobiety w Białymstoku. Na podstawie zeznań świadków sporządzone zostały portrety pamięciowe sprawcy. Poszukiwane są osoby, które mogą pomóc w identyfikacji mężczyzny.
Do zbrodni doszło w sierpniu 2001 roku, na osiedlu Sienkiewicza w Białymstoku.
- Wówczas, 30 letnia kobieta wracając do domu, została zaatakowana i zgwałcona. Na skutek poniesionych obrażeń, 30 latka po kilku miesiącach, zmarła w szpitalu. Policjanci pracujący wtedy nad rozwiązaniem zbrodni odtworzyli ostatnie godziny z życia 30 letniej Agnieszki D. Kobieta była pielęgniarką i pracowała w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Została zaatakowana kilkanaście metrów od swojego bloku tuż po tym, jak odprowadziła kuzynkę na przystanek autobusowy, przy ulicy Piłsudskiego - podaje oficer prasowy podlaskiej policji.
Reklama
Śledczy ustalili, że sprawca wykazywał ogromne zdeterminowanie w swoim działaniu. Mężczyzna zaatakował kobietę, chociaż niedaleko miejsca zdarzenia przebywali mieszkańcy osiedla.
Na podstawie zeznań świadków sporządzone zostały portrety pamięciowe sprawcy.
- Zebrane w toku prowadzonego śledztwa informacje wskazują, że był to mężczyzna najprawdopodobniej w wieku około 30 lat, wzrostu około 170 centymetrów, szczupłej budowy, o pociągłej twarzy i ciemnych włosach. Tamtego wieczoru ubrany był w kremową koszulkę polo i ciemne spodnie - przekazuje policja.
Reklama
Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo - Śledczym KWP w Białymstoku (tel: 47 711 31 20 oraz 47 711 2172, numer alarmowy 112) lub najbliższą jednostką policji. Wszystkim osobom zapewniona zostanie anonimowość.
fot. KWP Białystok