Reklama

Policjanci zapraszają na debatę społeczną "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ"

11/05/2024 08:58
MAJ16

Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy, ul. Szkolna 25 godz: 13:30

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, zapraszają mieszkańców gminy Piątnica na debatę społeczną "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ". Spotkanie odbędzie się w dniu 16 maja 2024 o godzinie 13:30 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy przy ulicy Szkolnej 25.

Debata ma charakter otwartego spotkania, na które policjanci zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Piątnica, którzy chcieliby włączyć się do dyskusji na temat zapewnienia bezpieczeństwa.

- W ramach debaty przedstawione będą między innymi „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, jako narzędzie wspomagające przeciwdziałaniu zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo, aplikacja "Moja Komenda", programy profilaktyczne oraz program „Dzielnicowy bliżej nas”. Zaplanowana jest również dyskusja uczestników spotkania - poinformowała Komenda Miejska Policji w Łomży.

Reklama

Głównym zadaniem debat społecznych jest zdiagnozowanie realnych oczekiwań społecznych wobec instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa oraz wspólne rozwiązywanie problemów lokalnych społeczności. Pozwalają one także na wymianę informacji pomiędzy Policją a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wspólnie wypracowane metody ich eliminowania. Każdy z mieszkańców będzie mógł porozmawiać z policjantami na temat nurtujących go problemów. Mundurowi poruszą także lokalne problemy, z którymi na co dzień borykają się mieszkańcy i o których informują Policję.

Źródło: KMP Łomża Aktualizacja: 11/05/2024 09:09
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości