Reklama

Pomoc finansowa dla gmin i powiatów. Pieniądze dostaną trzy samorządy z regionu

28/02/2022 17:14

Trzy samorządy z naszego regionu otrzymają pomoc finansową z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów. Pieniądze zostaną przeznaczone na infrastrukturę drogową i szkolną.

28 podlaskich samorządów otrzyma pomoc finansową z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów. W tym gronie są także JST z naszego regionu.

Łomży przyznano 1 mln zł na budowę sali sportowej przy SP5. Wizna wyremontuje i oświetli 6 dróg na terenie swojej gminy. Dostała na to 780 tys. zł. Z kolei Nowogród przebuduje drogi gminne prowadzące do skansenu kurpiowskiego (900 tys. zł wsparcia). 

Łącznie do podlaskich samorządów trafiło 20 mln zł. 

- Cieszymy się, że jako samorząd województwa możemy wspomóc podlaskie powiaty i gminy. Dzięki funduszowi powstanie wiele ważnych inwestycji, podnoszących jakość życia mieszkańców Podlaskiego: nowe drogi, szkoły, ośrodki kultury – powiedział marszałek Artur Kosicki.

Reklama

Źródło: UMWP

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości