Sześcioro zawodników UKS Butterfly Łomża uczących się w SP 10, SP 5 w Łomży i SP w Podgórzu reprezentowało Łomżę w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Pływaniu Suwałki 2017. W zawodach wystartowało 321 zawodników z 12 klubów województwa podlaskiego w 6 kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy startowali w kat. 10, 11 i 12 lat zdobywając 1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe medale.
Najwięcej medali, bo aż 4 wywalczył 10 letni Miłosz Parzych (SP 10) zdobywając złoto na dystansie 100 m st. grzbietowym z czasem 1;26,82 oraz srebro na dystansie 100 m st. zmiennym (1;33,11), 50 m st. grzbietowym (41,66) oraz 50 m st. dowolnym (34,95). Wśród dziewcząt dwa brązowe medale zdobyła (12 lat) Maja Komorowska (SP 5) 400 m st. dowolny z czasem 5;58,89 s oraz na 100 m st. grzbietowym 1;22,32 s.
Dobrze spisali się pozostali zawodnicy: Dominik Skawski IV miejsce 100 m st. grzbietowym Szymon Pachucki IV miejsce 100 m st. grzbietowy i V miejsce st. klasycznym Magdalena Dobrogowska V mejsce st. grzbietowym Oliwia Kużnicka VII miejsce st. grzbietowym.
Trenerzy: T. Drozdowski, B. Kutny, A. Rutkowski, J. Szeremet