Cały czas trwają poszukiwania 17-letniego mieszkańca Kupisk Starych. Nastolatek ostatni raz widziany był 29 grudnia 2021 roku w Jednaczewie. Pomóc mogą wszyscy chętni.
Poszukiwania nastolatka trwają od tygodnia. O przyłączenie się do akcji apelują wolontariusze.
"Widząc ogromny potencjał i skuteczność działań grup wolontariuszy, którzy dysponują swoim sprzętem, chcemy Was poprosić o pomoc. Przed nami kolejny dzień i nowy obszar poszukiwań do sprawdzenia. Prosimy o wsparcie właścicieli aut terenowych 4x4, quadów, motocykli cross i enduro oraz patroli pieszych. Zapraszamy także pilotów UAV. Akcję poprowadzą doświadczeni koordynatorzy we współpracy z Policją i innymi służbami. Korzystając z okazji dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy do tej pory aktywnie angażowali się w pomoc w odnalezieniu Jakuba. Wasza pomoc jest bezcenna, dziękujemy za poświęcony czas i energię" - czytamy w apelu.
Reklama
Akcja rozpoczyna się 6.01.2022 o godzinie 10.30. Spotkanie odbędzie się na stacji paliw ORLEN PHU Kurpiewski przy al. Piłsudskiego, gdzie nastąpi krótka odprawa i omówienie szczegółów akcji. Koordynatorem wolontariuszy jest Marcin Grodzki
Zaginiony to:
Policja podaje, że obecnie poszukiwania prowadzone są w okolicach rzeki Narew w obrębie miejscowości Nowogród. W poszukiwaniach biorą udział ratownicy i płetwonurkowie. Wspólnie z policjantami poszukiwania prowadzą: funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, druhowie z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych i Grupa Ratownicza Nadzieja, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poza funkcjonariuszami i żołnierzami zaginionego szukają również osoby prywatne, którym los nastolatka nie jest obojętny.