Zakład Gospodarowania Odpadami odpowiada na zarzuty Konwentu wójtów i burmistrzów gmin powiatu łomżyńskiego. ZGO wskazuje, że podwyżki są niezbędne z kilku powodów. M.in. dlatego, że wzrosły koszty spalania odpadów, wzrosła opłata środowiskowa od składowanych odpadów, wyższe jest także najniższe krajowe wynagrodzenie. Do tego dochodzi konieczność przeprowadzania inwestycji, bez których zakład musiałby zaprzestać przyjmowania odpadów.
W ubiegłym tygodniu Konwent wójtów i burmistrzów gmin powiatu łomżyńskiego sprzeciwił się planowanym podwyżkom cen przyjęcia odpadów w Zakładzie Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czartorii. Teraz na pismo Konwentu odpowiada ZGO. Oba dokumenty publikujemy w całości.



Pismo Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Łomżyńskiego