Reklama

Prezydent Duda w Zambrowie [FOTO]

23/06/2022 19:39

– Zmagamy się dziś z wieloma przeciwnościami, ale chcę zapewnić, że w sposób zdroworozsądkowy, twardy, odważny i mądry czuwamy nad kwestiami bezpieczeństwa Rzeczypospolitej, także bezpieczeństwa militarnego – mówił Prezydent RP Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami powiatu zambrowskiego.

– Mimo tych wszystkich trudności, ogromnie ważne dla mnie jest, abyśmy cały czas podnosili jakość życia w Polsce – przekonywał Prezydent.

Prezydent podkreślał, że w 2020 roku, kiedy wszyscy zmagaliśmy się z olbrzymim problemem pandemii koronawirusa nikt nie spodziewał się, że będzie aż tak wiele problemów, jak jest w tej chwili.

– Wszyscy Państwo wiecie doskonale, że szczęśliwie, chociaż nie bez bólu i nie bez strat udało nam się – de facto – pokonać pandemię koronawirusa – mówił, dodając, że niestety przyszedł rosyjski atak na Ukrainę. – I za nim idące nie tylko ogromne pogorszenie sytuacji bezpieczeństwa w naszej części Europy, zaraz za naszą granicą. Ale co gorsze także i tsunami cenowe, inflacja właściwie we wszystkich krajach, dodatkowo pociągnięta przez zjawiska związane z wojną na Ukrainie, przez wzrost cen surowców, zwłaszcza wzrost cen energii – wskazywał.

Reklama

Prezydent wymieniając działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa, zapewniał, że konsekwentnie realizowana jest polityka odbudowywania polskiej armii. – Bo to jest dzisiaj najważniejsze – zaznaczył.

Odnosząc się do dywersyfikacji źródeł energii, Andrzej Duda mówił o rozwoju sieci energetycznej, planach rozwoju sieci gazowych w Polsce, planach budowy jeszcze jednego gazoportu – w Gdańsku, tym razem pływającego. Prezydent podkreślał, że Polska nie jest całkowicie uzależniona od Rosji dlatego, że przez ostatnie lata realizowano politykę dywersyfikacji.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości