Cztery godziny trwało pogłębianie wyjścia z Portu Łomża, które zagradza powstająca mielizna. Zajęli się tym ratownicy Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konarzycach.
Poza codziennym patrolowaniem rzeki Narew, przy pomocy jednostki OSP w Konarzycach, ratownicy z łomżyńskiego WOPR-u próbowali pogłębić w niedzielę (16.08) wyjście z portu rzecznego w Łomży. Mielizna utrudniała wypłynięcie z portu nie tylko ratownikom, bo z problemami mierzyli się również miłośnicy kajaków i rowerków wodnych.
- Po 4 godzinnej wspólnej pracy udało nam się nam się pogłębić wejście do portu na tyle, że można wypłynąć z portu Łomża. Nie jest to profesjonalna robota, ale mamy nadzieje że do końca sezonu wakacyjnego nie będzie większych problemów już z wypłynięciem z portu. Udało nam się też usunąć wielki konar drzewa który zalegał na wejściu do portu i stanowił zagrożenie uszkodzenia sprzętu pływającego - informuje Okręgowe WOPR w Łomży, dziękując jednostce OSP z Konarzyc za użyczenie sprzętu i wspólne pogłębianie wejścia do portu.
Reklama
Dodajmy, że na przełomie lipca i sierpnia obszar środkowej Narwi został objęty ostrzeżeniem IMGW dotyczącym suszy hydrologicznej. Alert obowiązuje do odwołania. Stan wody przedstawia się dziś następująco:
Nowogród: 20 cm
Piątnica-Łomża: 72 cm
Wizna: 129 cm
fot. nadesłane