Reklama

Problematyczna mielizna w Porcie Łomża. Pomogli ratownicy i strażacy [FOTO]

17/08/2020 09:08

Cztery godziny trwało pogłębianie wyjścia z Portu Łomża, które zagradza powstająca mielizna. Zajęli się tym ratownicy Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konarzycach.

Poza codziennym patrolowaniem rzeki Narew, przy pomocy jednostki OSP w Konarzycach, ratownicy z łomżyńskiego WOPR-u próbowali pogłębić w niedzielę (16.08) wyjście z portu rzecznego w Łomży. Mielizna utrudniała wypłynięcie z portu nie tylko ratownikom, bo z problemami mierzyli się również miłośnicy kajaków i rowerków wodnych.

- Po 4 godzinnej wspólnej pracy udało nam się nam się pogłębić wejście do portu na tyle, że można wypłynąć z portu Łomża.  Nie jest to profesjonalna robota, ale mamy nadzieje że do końca sezonu wakacyjnego nie będzie większych problemów już z wypłynięciem z portu. Udało nam się też usunąć wielki konar drzewa który zalegał na wejściu do portu i stanowił zagrożenie uszkodzenia sprzętu pływającego - informuje Okręgowe WOPR w Łomży, dziękując jednostce OSP z Konarzyc za użyczenie sprzętu i wspólne pogłębianie wejścia do portu.

Reklama

Dodajmy, że na przełomie lipca i sierpnia obszar środkowej Narwi został objęty ostrzeżeniem IMGW dotyczącym suszy hydrologicznej. Alert obowiązuje do odwołania.  Stan wody przedstawia się dziś następująco:

Nowogród: 20 cm

Piątnica-Łomża: 72 cm

Wizna: 129 cm

 

 

fot. nadesłane

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama