Reklama

Program Senior+. Dofinansowanie dostały 4 samorządy z regionu

19/03/2022 14:30

Łomża, Jedwabne, Piątnica i Wizna otrzymały dofinansowanie z programu Senior+.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki tegorocznej edycji programu Senior+. 

W całym kraju powstanie 105 nowych domów i klubów Senior+. Dofinansowanie otrzymają też placówki już istniejące - łącznie 598 jednostek w Polsce. 

Pieniądze popłyną również do naszego regionu. Łomża wnioskowała o 200 tys. na utworzenie Klubu Seniora+. I dokładnie taką kwotę jej przyznano. Z nowego obiektu skorzysta 51 osób. Nasze miasto dostało także dotację na kontynuowanie działalności Dziennego Domu Senior+. Ratusz zabiegał o 288 tys. zł, ministerstwo zgodziło się na 233 tys. zł. W tym przypadku chodzi o 60 miejsc.

Reklama

Kroplówkę finansową dla już istniejących placówek otrzymały także gminy Jedwabne (Klub Senior+ 19 tys. 440 zł), Piątnica (Dzienny Dom Senior+ 77 tys. 760 zł) oraz Wizna (Klub Senior+ 19 tys. 408 zł). Łącznie z tych obiektów skorzysta 50 osób. 

- Cieszę się, że dzięki programowi Senior+ możemy wspólnie z samorządami aktywizować seniorów, tworzyć dla nich przestrzeń do samorealizacji, spotkań z innymi. To ważne miejsca,  w których mogą wykazywać się aktywnością społeczną i rozwijać własne pasje. W naszych działaniach to człowiek jest najważniejszy – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Reklama

W ramach tegorocznej edycji konkursu Senior+ do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wpłynęło w sumie 811 ofert.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości