Łomża, Jedwabne, Piątnica i Wizna otrzymały dofinansowanie z programu Senior+.
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki tegorocznej edycji programu Senior+.
W całym kraju powstanie 105 nowych domów i klubów Senior+. Dofinansowanie otrzymają też placówki już istniejące - łącznie 598 jednostek w Polsce.
Pieniądze popłyną również do naszego regionu. Łomża wnioskowała o 200 tys. na utworzenie Klubu Seniora+. I dokładnie taką kwotę jej przyznano. Z nowego obiektu skorzysta 51 osób. Nasze miasto dostało także dotację na kontynuowanie działalności Dziennego Domu Senior+. Ratusz zabiegał o 288 tys. zł, ministerstwo zgodziło się na 233 tys. zł. W tym przypadku chodzi o 60 miejsc.
Kroplówkę finansową dla już istniejących placówek otrzymały także gminy Jedwabne (Klub Senior+ 19 tys. 440 zł), Piątnica (Dzienny Dom Senior+ 77 tys. 760 zł) oraz Wizna (Klub Senior+ 19 tys. 408 zł). Łącznie z tych obiektów skorzysta 50 osób.
- Cieszę się, że dzięki programowi Senior+ możemy wspólnie z samorządami aktywizować seniorów, tworzyć dla nich przestrzeń do samorealizacji, spotkań z innymi. To ważne miejsca, w których mogą wykazywać się aktywnością społeczną i rozwijać własne pasje. W naszych działaniach to człowiek jest najważniejszy – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Reklama
W ramach tegorocznej edycji konkursu Senior+ do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wpłynęło w sumie 811 ofert.