Reklama

Radiowóz pędził 160 kilometrów na godzinę? Bez świateł i sygnalizatora. [VIDEO]

19/03/2014 14:43

Nawet do 160 kilometrów na godzinę miała osiągnąć policyjna alfa, jadąc drogą krajową nr 63 w pobliżu Rogienic w powiecie kolneńskim. Wyczyny radiowozu nagrało kilka jadących za radiowozem młodych osób, a film umieściło w serwisie YouTube.

Nagranie trwa ledwie ponad minutę, film zarejestrowany został aparatem w telefonie komórkowym.

Nagrywający zadbali jednak o uwiarygodnienie swojego przekazu: sfilmowali tablicę informującą o wjeździe na teren powiatu kolneńskiego, prędkość radiowozu mierzą zaś, pokazując licznik w swoim- trzymającym się za alfą- samochodzie.

Szybkość jazdy policyjnej alfy nie spada poniżej 140 kilometrów na godzinę, momentami osiąga 160 km. Radiowóz nie ma włączonych sygnałów świetlnych ani dźwiękowych, co oznacza, że w chwili jazdy prze Rogienice nie był pojazdem uprzywilejowanym.

Reklama

Film w serwisie YouTube został umieszczony kilka dni temu. Pociągnął za sobą lawinę komentarzy- także zarzucających filmującym montaż.

Jak było naprawdę? Sprawę popełnienie przez funkcjonariuszy policji w Kolnie ewentualnego wykroczenia, bada już Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości