Reklama

Region. Ponad 10 mln zł dla gmin, gdzie były PGR-y [FOTO, VIDEO]

10/08/2022 12:15

Modernizacje dróg, termomodernizacja szkoły podstawowej czy remont biblioteki - takie inwestycje zrealizują samorządy z naszego powiatu, w których funkcjonowały PGR-y.

Rozstrzygnięty został drugi nabór wniosków inwestycji strategicznych “Polski Ład” dla gmin i powiatów popegeerowskich. W środę (10.08) przedstawiciele samorządów z naszego regionu odebrali symboliczne czeki. 

Łącznie do powiatu łomżyńskiego trafiło ok. 10,5 mln zł.

- To są duże środki. Myślę, że to jest duży zastrzyk finansowy dla poszczególnych samorządów. To są naprawdę duże pieniądze, bo samorządy nasze, łomżyńskie są samorządami biednymi. Starostwo powiatowe, jak się okazuje, jest na jednym z ostatnich miejsc jako najbiedniejsze starostwo powiatowe, można powiedzieć, w kraju. Gminy też są biedne. Myślę, że taki zastrzyk finansowy pozwoli tym samorządom zrealizować inwestycje, ale również odnowić budynki - mówi poseł PiS Kazimierz Gwiazdowski.

Reklama

Gmina Łomża otrzymała 3 mln zł na dokończenie ul. Parkowej między Starą Łomżą przy Szosie i Starą Łomżą nad Rzeką oraz na doposażenie i wykończenie budynku Biblioteki Publicznej w Starych Kupiskach.

Gmina Piątnica dostała prawie 2,5 mln zł na infrastrukturę drogową w Marianowie. Powstaną kanał deszczowy, jezdnia bitumiczna 5-metrowa oraz ciąg pieszo-rowerowy. Do tego za blokami po miejscowym PGR pojawi się kostka brukowa.

Natomiast gmina Wizna za otrzymane prawie 2 mln zł przeprowadzi termomodernizację Szkoły Podstawowej w Starym Bożejewie. 

Reklama

Z kolei powiat łomżyński dostał dofinansowanie na remont drogi Kąty-Chyliny na terenie gminy Jedwabne. To prawie 3 mln zł na drogę w bardzo złym stanie, z której korzystają przede wszystkim rolnicy.

Więcej w naszym materiale VIDEO.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości