Reklama

Rekordzista świata trenuje na nowej siłowni łomżyńskiego Ekonomika

08/01/2016 19:52

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży przechodzi zmiany. I to nie byle jakie. Na pierwszy plan wysuwa się… sport! Nowa szkolna siłownia doczekała się otwarcia i kusi uczniów swoim wyposażeniem. Co ciekawe, w jednej ze szkolnych klas uczy się rekordzista świata w wyciskaniu sztangi leżąc!

Zmiany, które zachodzą w placówce, to efekt projektu skupiającego się na remoncie bazy sportowej. W połowie finansuje go Ministerstwo Sportu i Turystyki, w połowie Urząd Miasta. Całość inwestycji oszacowana jest na 381 162 złotych.

Do tej pory w „Ekonomiku” istniała minisiłownia wyposażona w amatorski sprzęt, którego nie było wiele. Teraz w małej salce gimnastycznej stoją profesjonalne przyrządy.

W jednej ze szkolnych klas uczy się rekordzista Europy w wyciskaniu sztangi leżąc! Marcin Sokołowski w grudniu ubiegłego roku na  mistrzostwach w Łodzi w grupie wiekowej 18-19 lat w kategorii wagowej do 125 kg, zdobył złoty medal oraz ustanowił nowy rekord świata. Powstanie takiej siłowni to dla niego szansa na dalszy rozwój i doskonałe miejsce do treningów.  

Reklama

Nowe miejsce ćwiczeń to jednak tylko część projektu. Wymianie uległa stolarka okienna w dużej sali gimnastycznej, a na wiosnę rozpocznie się tam termomodernizacja, czyli ocieplenie ścian zewnętrznych.

Na miejscu pojawiła się nasza ekipa, która sprawdziła, jak prezentują się owe zmiany. Zobaczcie sami!   

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości