Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży przechodzi zmiany. I to nie byle jakie. Na pierwszy plan wysuwa się… sport! Nowa szkolna siłownia doczekała się otwarcia i kusi uczniów swoim wyposażeniem. Co ciekawe, w jednej ze szkolnych klas uczy się rekordzista świata w wyciskaniu sztangi leżąc!
Zmiany, które zachodzą w placówce, to efekt projektu skupiającego się na remoncie bazy sportowej. W połowie finansuje go Ministerstwo Sportu i Turystyki, w połowie Urząd Miasta. Całość inwestycji oszacowana jest na 381 162 złotych.
Do tej pory w „Ekonomiku” istniała minisiłownia wyposażona w amatorski sprzęt, którego nie było wiele. Teraz w małej salce gimnastycznej stoją profesjonalne przyrządy.
W jednej ze szkolnych klas uczy się rekordzista Europy w wyciskaniu sztangi leżąc! Marcin Sokołowski w grudniu ubiegłego roku na mistrzostwach w Łodzi w grupie wiekowej 18-19 lat w kategorii wagowej do 125 kg, zdobył złoty medal oraz ustanowił nowy rekord świata. Powstanie takiej siłowni to dla niego szansa na dalszy rozwój i doskonałe miejsce do treningów.
Nowe miejsce ćwiczeń to jednak tylko część projektu. Wymianie uległa stolarka okienna w dużej sali gimnastycznej, a na wiosnę rozpocznie się tam termomodernizacja, czyli ocieplenie ścian zewnętrznych.
Na miejscu pojawiła się nasza ekipa, która sprawdziła, jak prezentują się owe zmiany. Zobaczcie sami!