W lipcu kilku zawodników "PREFBETU ŚNIADOWO" ŁOMŻA reprezentuje Polskę na imprezach międzynarodowych. Międzynarodowe starty to według trenera Andrzeja Korytkowskiego prestiż oraz świetna promocja dla klubu i naszego miasta.
2 lipca podczas Mistrzostw Europy w Biegu Górskim, które rozegrano we Włoszech, Piotr Łobodziński zajął 16. miejsce. Piotr do tych zawodów się specjalnie nie przygotowywał, ponieważ ma dużo startów w swojej koronnej konkurencji-Towerruningu. Nie brał też udziału w eliminacjach krajowych do reprezentacji Polski na tą imprezę, został powołany dodatkowo, a co ciekawe jego 16. lokata była najlepszą z Polaków.
15 lipca Beata Trzonkowska w pchnięciu kulą będzie reprezentowała nasz kraj podczas meczu reprezentacji młodzieżowych Polska-Czechy-Słowenia-Węgry, który rozegrany zostanie w Mariborze(Słowenia).
Również 15 lipca na Mistrzostwach Europy Kadetów w biegu eliminacyjnym na dystansie 2000 metrów z przeszkodami wystartuje Rafał Pogorzelski. W przypadku awansu bieg finałowy będzie 17 lipca. Mistrzostwa są rozgrywane w stolicy Gruzji, Tibilisi.
- Bardzo cieszą starty międzynarodowe, bo to prestiż oraz świetna promocja dla klubu i naszego miasta. Piotr, jak na start z marszu, uważam że bardzo dobrze się zaprezentował. Natomiast u Beaty startuje osiem osób (po dwie z każdego kraju) i myślę, że miejsca 3-4. to byłby doby występ. W przypadku Rafała oceniam, że awans do finału to plan minimum, a w finale ze względu na niezbyt mocny finisz miejsce w pierwszej ósemce by mnie w pełni zadowoliło - mówi Andrzej Korytkowski.