Wczoraj rozpoczął się kolejny nabór dzieci i młodzieży do Bokserskiego Klubu Sportowego "Tiger" Łomża. Odwiedziliśmy z kamerą pierwszy trening, na który przyszli pierwsi odważni. Choć początkowo dzieciaki nie wiedziały czego się spodziewać, to szybko okazało się, że nie było się czego bać, a zabawa była znakomita.
Nową, najmłodszą grupę na pierwszym treningu przywitał trener Zbigniew Maleszewski i Ewelina Dębkowska, która po zakończeniu kariery zawodniczej również zajęła się trenowaniem młodych adeptów uzyskując wcześniej niezbędne uprawnienia.
Pierwsze zajęcia upłynęły na zabawie, która jednak była tak prowadzona, aby rozwijała ogólną sprawność fizyczną. Nie mogło zabraknąć też elementów szkolenia typowo bokserskiego, bo przyszli zawodnicy od samego początku muszą nabierać prawidłowych nawyków, na co szczególną uwagę zwracali szkoleniowcy.
Nabór do nowej grupy w klubie dopiero się rozpoczął. Jak podkreśla Zbigniew Maleszewski, treningi można rozpocząć w każdej chwili. Jeśli są osoby, które planowały przyprowadzić swoje pociechy ale wczoraj nie mogły tego zrobić, to trener zachęca by mimo to przyjść na kolejne zajęcia.
- To nie jest tak, że jak ktoś się spóźni o tydzień czy miesiąc, to nie może zacząć później. Boks jest dyscypliną indywidualną i my podchodzimy do każdego zawodnika indywidualnie - tłumaczy doświadczony szkoleniowiec.
Treningi grupy początkującej w Bokserskim Klubie Sportowym "Tiger" odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach 17.00-18.00 w sali sportowej Akademickiego Państwowego Liceum Ogólnokształcącego (budynek dawnego Liceum Medycznego) mieszczącej się przy ul. Wiejskiej 16. Trenerzy zapraszają na zajęcia grupy początkującej dziewczynki i chłopców w wieku od 7 do 12 lat i podkreślają, że im wcześniej rodzice zadbają o to, by ich dzieci były sprawne i zdrowe, tym lepiej!